Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2021-02-18 19:29:40 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Karol Szymkowiak nowym bramkarzem Wisły Płock

Nowym bramkarzem Wisły Płock został Karol Szymkowiak. 21-latek szeregi Nafciarzy zasilił na zasadzie wypożyczenia z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski do końca sezonu 2020/2021, a w umowie transferowej znalazła się opcja pierwokupu.

Urodzony 24 stycznia 2000 roku w Katowicach Szymkowiak w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek reprezentował barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (10 występów w III lidze oraz 1 w Pucharze Polski z Wisłą Kraków), do którego latem trafił z Miedzi II Legnica (4 występy w III lidze). Ponadto w przeszłości występował w drużynach juniorskich Legii Warszawa, Stadionu Śląskiego Chorzów i Wyzwolenia Chorzów.

- Szymkowiak został do nas sprowadzony z myślą rywalizacji o numer dwa w bramce Wisły Płock. Karol to chłopak obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi i dysponujący przy tym sporym potencjałem. Za sobą ma udaną rundę jesienną w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w III lidze, jako bramkarz-młodzieżowiec - powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy klubu.

- Przyznam, że nie spodziewałem się tego transferu w tym momencie. Myślałem bardziej nad latem, ale cieszę się, z tego gdzie trafiłem. Dobrze będzie na treningach podglądać bramkarzy z ekstraklasy, bo jest to jednak dla mnie pewna nowość. Wiem, nad czym mam pracować i co muszę zrobić, żeby walczyć o drugie miejsce w bramce, a co czas przyniesie, zobaczymy. Moim atutem jest gra nogami, ale generalnie nie czuję się gorszy w żadnym aspekcie bramkarskim. Zawsze są jednak rzeczy do poprawy, ale przychodzę tutaj po to, żeby nadrobić te braki i pokazać się jak z najlepszej strony - dodał Karol Szymkowiak, nowy bramkarz Wisły Płock.Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane