Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2021-01-11 19:18:20 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Dawid Pakulski testowany przez Slovan Liberec

Absolwent Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, Dawid Pakulski znalazł się w kręgu zainteresowań Slovana Liberec, klubu występującego na najwyższym szczeblu ligowym w Czechach.

Dawid Pakulski zagrał dziś w sparingu wewnętrznym Slovana Liberec. Sztab szkoleniowy czeskiego zespołu wyraził wstępne zainteresowanie zawodnikiem Miedziowych i przez najbliższe dni będzie dokładnie przyglądał się 22 – latkowi. Po tym czasie zadecyduje o ewentualnej przyszłości Dawida w drużynie z Czech.

„Paka” to kolejny młody, zdolny wychowanek lubińskiej Akademii, który wzbudził zainteresowanie zagranicznych zespołów. Jeżeli Pakulski zaprezentuje się z dobrej strony i spełni oczekiwania czeskiego klubu, trafi do kraju naszych południowych sąsiadów na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

Pakulski w barwach naszego Klubu występuje już od dziesięciu lat. W młodym wieku przeniósł się do Lubina z Górnika Wałbrzych i stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. W listopadzie 2017 roku został włączony do pierwszego zespołu Miedziowych, natomiast trzy miesiące później w wieku 19 lat zadebiutował na poziomie Ekstraklasy. Dotychczas pomocnik uzbierał na swoim koncie 30 występów w koszulce KGHM Zagłębia, a także trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców, zdobywając chociażby piękną bramkę w wygranym przez lubinian 4:0 spotkaniu derbowym ze Śląskiem Wrocław.

W ostatnim czasie ciężko pracował na treningach, dlatego zdążył zagrać obecnych rozgrywkach PKO Ekstraklasy i pojawił się na murawie w ostatnim meczu rundy jesiennej z Pogonią Szczecin.

Slovan Liberec w obecnych rozgrywkach 2020/2021 jest na pozycji ósmej.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane