Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2020-09-18 11:14:26 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Łabojko przechodzi do Brescii Calcio

Pomocnik Śląska Wrocław, Jakub Łabojko, na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do włoskiej Brescii Calcio. Polak podpisał trzyletnią umowę.

Urodzony 3 października 1997 roku w Tarnowskich Górach piłkarz trafił do Wrocławia w czerwcu 2018 roku z Rakowa Częstochowa. Wcześniej występował również w Ruchu Radzionków oraz Piaście Gliwice. Łabojko jest wychowankiem klubu mistrzów Polski z 2019 roku, w którego grupach młodzieżowych spędził dziewięć lat, jednak nie doczekał się debiutu w pierwszej drużynie.

W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem Śląska, rozgrywając 33 mecze, z czego 26 w podstawowej jedenastce. W pierwszym składzie wychodził również w każdym ze spotkań obecnych rozgrywek. Przez nieco ponad dwa lata rozegrał dla WKS-u 59 spotkań, w których strzelił trzy gole.

Umowa 22-latka ze Śląskiem była ważna do końca czerwca 2021 roku, jednak niespełna rok przed jej końcem środkowy pomocnik na zasadzie transferu definitywnego przeniesie się do Brescii Calcio. Jego nowy klub w zeszłym sezonie spadł z Serie A i w rozgrywkach 2020/21 będzie walczył w Serie B o powrót do jednej z najsilniejszych lig na świecie. Z nową drużyną Polak związał się trzyletnim kontraktem.

- Podczas tych dwóch lat bywały lepsze i gorsze momenty, natomiast zawsze byliśmy jednością, tworzącą jedną wielką rodzinę Śląska Wrocław. Jestem dumny z tego, że mogłem być częścią tej drużyny. Życzę Wam powodzenia w tym i kolejnych sezonach, bo Wrocław zasługuje na to by walczyć o najwyższe cele - mówi Jakub Łabojko na pożegnanie z kibicami WKS-u.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane