Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2020-08-30 23:21:03 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

2. kolejka PKO Ekstraklasy – podsumowanie

W piątek, 28 sierpnia, o godzinie 18:00 meczem na stadionie Zagłębia w Lubinie została zainaugurowana 2. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021. W piątek kolejne mecze wygrały ekipy Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin, które z kompletem punktów na razie pewnie przewodzą w stawce. W sobotę dołączył do nich Śląsk Wrocław, w niedzielę zawiedli wszyscy pucharowicze.

Na początek 2. kolejki Ekstraklasy lubińskie Zagłębie, które tydzień temu wygrało poszło za ciosem pokonując Wartę Poznań 1:0. Beniaminek nie zdobył dotąd punktu i nie strzelił gola. W drugim spotkaniu tego dnia inny beniaminek Stal Mielec uległ Górnikowi Zabrze 0:2, który na razie przewodzi w ligowej tabeli. Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę oraz w niedzielę.

W sobotę o 15:00 gdańska Lechia, która w 1. kolejce wygrała teraz musiała uznać wyższość Rakowa Częstochowa. Lechiści grając w dziesiątkę jako pierwsi strzelili gola, później po przerwie 3 bramki i 3 punkty zdobyli rywale. Następnie Wisła Kraków uległa przy Reymonta zespołowi Śląska wynikiem 1:3. Wrocławianie aż 2 gole strzelili po rzutach karnych. Wieczorem po godzinie 20:00 warszawska Legia nie dała rady Jagiellonii przegrywając u siebie z białostoczanami, którzy nieźle zaczęli nowy sezon ligowy.

W niedzielę już o godzinie 12:30 gliwicki Piast mimo dużej przewagi niespodziewanie przegrał na swoim obiekcie z Pogonią Szczecin 0:1. Dla Piasta była to druga kolejna porażka. Później Podbeskidzie Bielsko-Biała mimo dwukrotnego prowadzenia zremisowało z Cracovią 2:2. Na koniec 2. kolejki zmagań w sezonie 2020/2021 poznański Lech znów nie wygrał zaledwie remisując przy Bułgarskiej z Wisłą Płock 2:2.


Wyniki 2. kolejki PKO Ekstraklasy 2020/2021:

Piątek, 28 sierpnia
Zagłębie Lubin – Warta Poznań 1:0
Stal Mielec – Górnik Zabrze 0:2

Sobota, 29 sierpnia
Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa 1:3
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:3
Legia Warszawa- Jagiellonia Białystok 1:2

Niedziela, 30 sierpnia
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia Kraków 2:2
Lech Poznań – Wisła Płock 2:2

Najlepsi strzelcy po 2. kolejce PKO Ekstraklasy 2020/2021:
3 gole – Jesus Jimenez (Górnik Zabrze), Tomas Pekhart (Legia Warszawa)
2 gole – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Robert Pich (Śląsk Wrocław), Vladislavs Gutkovskis (Raków Częstochowa), Mikael Ishak (Lech Poznań)

Tabela po 2. kolejce PKO Ekstraklasy 2020/2021:
1. Górnik Zabrze 6 pkt.
2. Śląsk Wrocław 6
3. Zagłębie Lubin 6
4. Jagiellonia Białystok 4
5. Raków Częstochowa 3
6. Legia Warszawa 3
7. Pogoń Szczecin 3
8. Lechia Gdańsk 3
9. Wisła Płock 2
10. Lech Poznań 1
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 1
12. Wisła Kraków 1
13. Stal Mielec 1
14. Warta Poznań 0
15. Piast Gliwice 0
16. Cracovia Kraków -1

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane