Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2020-04-20 17:49:06 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

Kluby rozpoczęły izolację

W poniedziałek, 20 kwietnia zgodnie z projektem medycznym nad którym opiekę sprawuje m.in. lekarz Lecha Poznań, Krzysztof Pawlaczyk kluby występujące na co dzień w PKO Ekstraklasie 2019/2020 rozpoczęły izolację. Niektóre z nich poinformowały o tym oficjalnie zdradzając plan na najbliższe dni.

Wczoraj odbyła się videokonerencja Ekstraklasy SA z przedstawicielami medycznymi 16 klubów podczas której poinformowano o szczegółach. Rzecz jasna nie wszystkie kluby chcą powrotu do treningów a tym bardziej do gry. Kilku klubów ten projekt nie przekonuje, są kluby, które chciałyby zakończyć sezon, dostać wszystkie pieniądze ze sprzedaży praw transmisyjnych co jest niemożliwe, przez kilka miesięcy nic nie robić i czekać na kolejny sezon 2020/2021, który rozpocznie się najwcześniej w drugiej połowie sierpnia.

Według projektu medycznego wczoraj upłynął termin przesłania przez każdy klub 50 osób potrzebnych do dogrania z ich strony sezonu 2019/2020. W gronie zgłoszonych osób są m.in. trenerzy, masażyści, piłkarze czy pojedyncze osoby np. z działu mediów. Dziś rozpoczęła się izolacja drużyn.

Jeśli ministerstwo wyda zgodę, to zawodnicy będą mogli pojawić się na boiskach treningowych jeszcze w kwietniu, przed dniem 4 maja, kiedy zaplanowane są pierwsze testy na koronawirusa wśród wszystkich 50 osób zgłoszonych do dokończenia rozgrywek 2019/2020 przez kluby PKO Ekstraklasy. Być może jeszcze w tym tygodniu spółka zarządzająca polską ligą Ekstraklasa SA poda ramowy plan dokończenia sezonu a PZPN nowe terminy meczów o Puchar Polski.

Dokładne terminy będą mogły być przekazane po ogłoszeniu przez UEFA kalendarzów tych oraz przyszłych rozgrywek 2020/2021. W najbliższy czwartek UEFA planuje już trzecią videokonferencję z przedstawicielami 55 europejskich federacji. Podczas niej zostanie ogłoszony m.in. plan europejskich pucharów 2019/2020, pomysł na europejskie puchary 2020/2021 czy konkretne daty do kiedy w danym kraju będzie mógł trwać przerwany obecnie sezon. Data zakończenia PKO Ekstraklasy 2019/2020 ustalona na dzień 19 lipca wciąż jest tylko nieoficjalna.Plan powrotu do gry w sezonie 2019/2020:

1) 19 kwietnia – Do wieczora każdy klub musi podać listę maksymalnie 50 osób, które z ich strony będą brały udział w dokończeniu sezonu 2019/2020 (w tym gronie są m.in. trenerzy, masażyści, piłkarze czy pojedyncze osoby np. z działu mediów).

2) 20 kwietnia – 3 maja – Początek izolacji 16 drużyn Ekstraklasy (trenerzy, piłkarze) + izolacja sędziów. Wszyscy mają wtedy raportować swój stan zdrowia m.in. poprzez specjalną aplikację i protokół medyczny. Ograniczyć wszelkie kontakty, najlepiej nie wychodzić z domu. Będą mieli m.in. zakaz robienia zakupów.

4) 4 maja – Pierwsze testy na koronawirusa. Test (wynik po około 2 godzinach) będzie przeprowadzony na wszystkich osobach zgłoszonych wcześniej przez kluby. Zakup testów ma sfinansować PZPN. Łączny koszt przebadania ekstraklasowiczów to około 1 mln złotych. Dodatkowo przebadane zostaną osoby z Ekstraklasy Live Park, która produkuje sygnał telewizyjny.

5) 4-9 maja – Treningi w grupach kilkuosobowych z zachowaniem dystansu. Piłkarze przyjeżdżają do klubu własnymi samochodami już przebrani, po zajęciach odjeżdżają, biorą prysznic u siebie w domach. Niewykluczone, że takie treningi będą mogły odbywać się jeszcze w kwietniu, decyzja zależy od zgody ministerstwa.

6) 10 maja – 25/26 maja – Początek pełnych przygotowań klubów Ekstraklasy do wznowienia rundy wiosennej 2020. Drużyny mają już ćwiczyć na boisku i pełnymi składami.

7) Koniec maja – Ponowne testy na koronawirusa u wszystkich osób zgłoszonych wcześniej przez kluby Ekstraklasy, testy sędziów oraz testy osób, które będą pracować przy transmisjach telewizyjnych.

8) 27 maja – 2 mecze w ramach 1/4 finału Pucharu Polski w tym Stal – Lech.

9) 29 maja – Planowane wznowienie sezonu 2019/2020 na szczeblu Ekstraklasy.

10) 19 lipca – Planowane zakończenie sezonu 2019/2020 (Ekstraklasa SA czeka na kalendarz i wytyczne UEFA, wtedy będzie mogła potwierdzić planowane terminy).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane