Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2019-11-07 11:49:48 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Piłkarz Października 2019: Dominik Furman

Początek kalendarzowej jesieni należał do Wisły Płock. Nafciarze zdobyli w październiku komplet punktów, co dało im pozycję lidera po trzynastej kolejce. Olbrzymi udział w tych sukcesach miał kapitan drużyny - Dominik Furman. Za swoją grę w tym okresie został wyróżniony tytułem Piłkarza Miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Wisła Płock po trzech triumfach na koniec września, w październiku także odniosła trzy zwycięstwa z rzędu, dzięki czemu wyśrubowała swą rekordową serię w Ekstraklasie. Po raz pierwszy w historii klubu na koniec kolejki znalazła się też na szczycie klasyfikacji najwyższej polskiej ligi. Udział Dominika Furmana w tych sukcesach to między innymi trzy asysty, co stanowi najlepszy wynik w stawce. Łącznie więc do blisko 40% trafień płockiej ekipy w tym okresie przyczyniły się jego podania. W sumie zagrywał piłkę celnie do partnerów 102 razy na 125 prób (81%). Z tego aż siedem stworzyło sytuacje bramkowe kolegom z zespołu! On sam zaś otrzymał od nich futbolówkę łącznie 84-krotnie. Dzięki swojej grze "Furmi" dwukrotnie znalazł się też w Jedenastce Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jego forma zyskała uznanie również w oczach Jerzego Brzęczka. Selekcjoner reprezentacji Polski zaprosił go na zgrupowanie przed spotkaniami eliminacji Mistrzostw Europy 2020 zarówno w październiku, jak i listopadzie.

Dominik Furman został pierwszym w historii plebiscytu zawodnikiem Wisły Płock wyróżnionym tytułem Piłkarza Miesiąca. Toteż lista klubów w których grali zdobywcy tej nagrody liczy już dziewiętnaście pozycji. Poprzednim nowicjuszem przed Nafciarzami była Arka Gdynia za sprawą Michała Janoty w grudniu 2018 roku. To oznacza jednocześnie, że w obecnych rozgrywkach czwarta nagroda z rzędu powędrowała do przedstawiciela innej drużyny (Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Wisła Płock). Taka seria na starcie sezonu nie zdarzyła się od edycji 2014/2015 (Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Piast Gliwice).

Również dla samego Furmana to premierowe wyróżnienie tej rangi w karierze. Jest już sześćdziesiątym laureatem tego plebiscytu. Rejestr ten zaczyna się zaś od jego... aktualnego szkoleniowca - Radosława Sobolewskiego. Ponadto pierwszy raz od maja-lipca 2018 roku w dwóch edycjach z rzędu nagroda przypadła w udziale polskiemu zawodnikowi. We wrześniu triumfował bowiem Paweł Brożek.

Kapitan Nafciarzy stoczył zaciętą rywalizację o wygraną w październikowej odsłonie wyborów Piłkarza Miesiąca z Patrykiem Klimalą z Jagiellonii Białystok. Obaj otrzymali po pięć wskazań wśród kapitanów drużyn ligowych. Również głosowanie kibiców nie przyniosło rozstrzygnięcia. Wprawdzie Furman był tu nad przedstawicielem Dumy Podlasia, ale punkt od fanów przypadł w udziale Rafaelowi Lopesowi z Cracovii. Wobec remisu decyzja o tytule spoczęła zatem w rękach organizatora konkursu. W ten sposób laureatem nagrody Piłkarza Października PKO Bank Polski Ekstraklasy w październiku 2019 roku został wybrany Dominik Furman. Pod uwagę został wzięty między innymi jego udział w drużynowych sukcesach Wisły Płock, która w październiku zdobyła komplet 9 punktów, o 5 więcej niż Jagiellonia i kończyła miesiąc jako lider PKO Bank Polski Ekstraklasy.


PIŁKARZ MIESIĄCA 2019/20

Październik 2019 - Dominik Furman (Wisła Płock)
Wrzesień 2019 - Paweł Brożek (Wisła Kraków)
Sierpień 2019 - Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok)
Lipiec 2019 - Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane