Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2017-11-09 14:40:39 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Piłkarze Legii odwiedzili Centrum Zdrowia Dziecka

Każdy dzień jest dobry na to, aby zacząć pomagać innym! Zgodnie z mottem Fundacji Legii dwaj legioniści - Guilherme oraz Michał Kopczyński przed środowym treningiem odwiedzili małych pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka

Podczas wizyty zawodnikom towarzyszyli przedstawiciele Fundacji Legii, grupy „Dobrzy Ludzie” i CZD. Legioniści odwiedzili oddział urologii i neurochirurgii, gdzie mieli okazję porozmawiać z każdym z małych pacjentów i ich rodzinami, rozdawać autografy, pozować do wspólnych zdjęć. Dzieci otrzymały przygotowane wspólnie przez klub i kibiców prezenty, wśród których znalazły się m.in. poduszeczki i książki „Legia to jest potęga”.

Odwiedziny w Centrum Zdrowia Dziecka wspierają organizowaną przez Fundację Legii, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa oraz grupę kibicowską „Dobrzy Ludzie” akcję #WszyscyDoWioseł, dzięki której chcemy zebrać pieniądze na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Na czym polega akcja #WszyscyDoWioseł?

Start wydarzenia przewidziany jest na godz. 10 w piątek, 17 listopada 2017 roku, w pomieszczeniach Centrum Konferencyjnego na stadionie Legii Warszawa. Założeniem akcji jest przepłynięcie dystansu o długości Wisły (1047 km) w dwóch sztafetach: jednej startującej od ujścia rzeki, drugiej zaś od jej źródeł. Sztafety mają za zadanie „spotkać się w Warszawie”, czyli w połowie pełnego dystansu. Uczestnicy akcji mają na wykonanie zadania 12 godzin.

Wiosłowanie odbędzie się w osadach czteroosobowych, łącznie używanych będzie 16 ergometrów. Cztery ergometry tworzyć będą osadę, zaś dwie osady - sztafetę. Podczas wiosłowania jednej osady, druga będzie się przygotowywać, żeby wystartować niezwłocznie po zakończeniu wiosłowania pierwszej.

W poprzedniej edycji, która zakończyła się wielkim sukcesem, organizatorzy zbierali środki finansowe na zakup ergometrów oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obecnej edycji #WszyscydoWioseł inicjatorzy zdecydowali, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak możemy wesprzeć akcję?

Dzięki Państwa zaangażowaniu i wspólnemu wysiłkowi możemy sprawić, że osiągniemy cel i pomożemy potrzebującym! Pokażmy, czym jest integracja i siła ekipy! Wierzymy, że razem zawsze jesteśmy #GotowiDoPomocy. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu i dołączenia do zbiórki środków finansowych na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.


Osoby, które nie wiosłują, a też chcą zaangażować się w akcję, mogą dorzucić swoją cegiełkę dokonując wpłacaty na konto:

mBank nr konta: 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027

Tytuł przelewu: darowizna karetka

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane