Ekstraklasa | 2017-08-25 20:55:58 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: gornikzabrze.pl
Zagraj, zagraj jak za dawnych lat – śpiewają kibice na Roosevelta. W piątkowy wieczór przez większą część meczu zabrzanie zagrali jak za dawnych lat, oklaskiwani przez ponad 20000 widzów, w tym legendarnych graczy Górnika. - Takie gole jak Angulo strzelał Ernest Pohl i Włodek Lubański – chwalił Hiszpana Roman Lentner, przed laty wybitny skrzydłowy zabrzan.
Górnik rozbił Wisłę 4:0, grając najlepszy mecz w tym sezonie. Wcześniej drużyna nie strzeliła czterech goli w żadnym ze spotkań, ale też nie zagrała bez straty gola. Nic dziwnego, że po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze wyściskali też Tomka Loskę.
Górnik Zabrze - Wisła Płock 4:0
1:0 - Angulo 38'
2:0 - Angulo 44'
3:0 - Wieteska 53'
4:0 - Angulo 58'
Górnik Zabrze: Loska - Ambrosiewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Kądzior (R. Wolsztyński 68'), Matuszek, Żurkowski, Kurzawa - Ł. Wolsztyński (Urynowicz 78'), Angulo (D. Pawłowski 85')
Wisła Płock: Kiełpin - Stefańczyk, Łasicki, Byrtek, Stępiński - Michalak, Furman (Dźwigała 75'), Rasak (Szymański 46'), Kante - Merebashvili (Varela 60'), Piątkowski
Żółte kartki: Kante, Varela, Łasicki
Czerwona kartka: Kante (za drugą żółtą)
Widzów: 20 054
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.