Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2017-08-10 14:17:35 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Jakub Piotrowski z nowym kontraktem

20-letni pomocnik Jakub Piotrowski podpisał nowy kontrakt z Pogonią Szczecin. Umowa wiąże zawodnika z klubem na kolejne trzy lata.

Pomocnik jest Chemika Bydgoszcz. Grał również we Wdzie Świecie, skąd trafił do Szczecina. Poprzez zespoły juniorów i rezerw przebijał się do pierwszej drużyny. W Lotto Ekstraklasie Piotrowski zadebiutował niemalże dokładnie 2 lata temu – 10 sierpnia 2015 roku wystąpił w Warszawie w spotkaniu z Legią. Do tej pory rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 9 spotkań. Ma również 4 występy w Pucharze Polski.

W granatowo-bordowych barwach pomocnik wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów. Jest też reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej. Wiosną minionego sezonu zawodnik przebywał na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn. W tym czasie rozegrał 13 spotkań w I lidze i zbierał pochlebne recenzje.

- Zimą rozpoczął się już mój czwarty rok w Pogoni – opowiada Jakub Piotrowski. – Na pewno jest tu możliwość rozwoju dla młodych piłkarzy, a gdy trafiałem do Szczecina, miałem 17 lat. Chcę grać jak najwięcej, pokazać się kibicom. Póki co skupiam się tylko na tym, by udowodnić sobie i wszystkim, że potrafię grać na dobrym poziomie.

- Od początku chcieliśmy, by Kuba został nami i związał się dłuższą umową, ponieważ zamierzamy stawiać na perspektywicznych, młodych zawodników – mówi dyrektor sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk. – Ostatnie dobre mecze Kuby jedynie utwierdziły nas we wcześniejszym przekonaniu, że zapracował na nowy kontrakt. Rolą zawodnika będzie teraz to, by na boisku pokazywać pełnię swoich możliwości jak najczęściej.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane