Ekstraklasa | 2017-07-11 17:32:09 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: www.wisla-plock.pl
Nowym trenerem Wisły Płock został Jerzy Brzęczek. 46-latek podpisał z klubem roczny kontrakt.
Jerzego Brzęczka kibicom specjalnie przedstawiać nie trzeba. W trakcie bogatej piłkarskiej kariery 46 razy występował w reprezentacji Polski, której był kapitanem. Był również kapitanem i reżyserem gry reprezentacji olimpijskiej, która w trakcie Igrzysk w Barcelonie w 1992 roku zdobyła srebrny medal.
Przygodę z piłką rozpoczął w Rakowie Częstochowa, z którego przeprowadził się do Olimpii Poznań. Następnie grał w Lechu Poznań, Górniku Zabrze, GKS Katowice, Tirolu Insbruck, LASK Linz, Maccabi Hajfa, Sturmie Graz, FC Kärnten, Wacker Tirol, ponownie w Górniku, by piłkarską karierę zakończyć w Polonii Bytom. Jako szkoleniowiec prowadził drużyny Rakowa Częstochowa, Lechii Gdańsk, a ostatnio GKS Katowice.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.