Ekstraklasa | 2017-07-04 14:32:20 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: gornikzabrze.pl
Damian Kądzior podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. 25-letni pomocnik związał się z 14 - krotnym mistrzem Polski umową, która będzie obowiązywać przez trzy lata, do końca czerwca 2020 roku.
Pochodzący z Białegostoku zawodnik rozpoczął karierę w MOSP Jagiellonii Białystok. W pierwszym zespole Jagiellonii zadebiutował jesienią 2012 roku, zagrał wówczas w dwóch meczach ligowych. Następnie Kądzior występował w Motorze Lublin oraz Dolcanie Ząbki, a od wiosny 2016 był piłkarzem Wigier Suwałki. W ubiegłym sezonie zagrał w jego barwach 33 mecze, zdobywając w nich 14 goli oraz zaliczając 15 asyst. Do tego imponującego dorobku dołożył 6 meczów i 2 bramki w Pucharze Polski, w którym Wigry awansowały do półfinału.
Damian Kądzior został wybrany na najlepszego piłkarza I ligi w 2016 roku przez tygodnik Piłka Nożna.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.