Ekstraklasa | 2017-07-04 12:47:32 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: ruchchorzow.com.pl
23-letni pomocnik Łukasz Moneta przechodzi z Ruchu do Legii Warszawa na zasadzie transferu definitywnego. Klub ze stolicy skorzystał z prawa pierwokupu zawodnika.
Moneta urodził się 13 maja 1994 r. w Raciborzu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowych LKS Brzezie i Unii. Później grał jeszcze w LKS Nędza i LZS Leśnica, skąd w 2013 r. trafił do Legii, gdzie zadebiutował w Ekstraklasie. Później był wypożyczony do Wigier Suwałki. Do Ruchu przeszedł na początku 2016 r. Pierwszy występ w „Niebieskiej” koszulce zanotował 2 marca w domowym meczu z Cracovią. Łącznie w barwach Ruchu rozegrał 46 meczów, strzelił w nich 3 gole. Dzięki dobrej grze w zespole z Cichej trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski. W czerwcu wystąpił w trzech spotkaniach biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy, zdobył jedną bramkę.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.