Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2017-06-05 17:57:40 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: lechpoznan.pl

Lech Poznań wygrał Pro Junior System

Przewagą ponad 3 tysięcy punktów zwyciężył w klasyfikacji Pro Junior System. Drugie miejsce w programie zajął Śląsk Wrocław, a trzecie Zagłębie Lubin.

Pro Junior System jest projektem Polskiego Związku Piłki Nożnej, który wystartował w tym sezonie. Jego celem jest nagradzanie zespołów, w których regularnie występują młodzieżowcy. Warunkiem uwzględnienia zawodnika w klasyfikacji jest zanotowanie przynajmniej 270 minut w co najmniej pięciu meczach ligowych.

Poznaniacy prowadzili w klasyfikacji niemal od początku jej wprowadzenia. Duży wpływ na to miał fakt, że trenerzy Kolejorza w minionym sezonie regularnie stawiali na młodych zawodników. Wśród nich najwięcej, bo aż 4572 punkty dla Lecha zdobył Jan Bednarek. Wpływ na zwycięstwo miała też regularna gra Dawida Kownackiego oraz Roberta Gumnego czy Kamila Jóźwiaka.

Za zwycięstwo w Pro Junior System klub otrzyma nagrodę finansową wysokości 1,4 mln złotych. Drugi w klasyfikacji Śląsk dostanie 1 mln złotych, a trzecie Zagłębie 600 tys. złotych.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane