Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2016-12-15 20:11:31 | Nadesłał: Aleksandra Jarzynka | Źrodlo: gornik.leczna.pl

Smuda trenerem Górnika

Nowym trenerem Górnika Łęczna został Franciszek Smuda. 68-latek został dzisiaj zaprezentowany jako szkoleniowiec zielono-czarnych. Na ławce po raz pierwszy usiądzie podczas niedzielnego meczu z Legią Warszawa.

Trenera o takim życiorysie jeszcze na Lubelszczyźnie nie było – mowa o jednym z najbardziej utytułowanych polskich szkoleniowców. Franciszek Smuda pierwszy tytuł mistrzowski zdobył w 1996 roku z Widzewem Łódź, a następnie prowadził ten zespół w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W kolejnym sezonie znów zajął z łódzką drużyną pierwsze miejsce.

Nie mniejsze sukcesy święcił z Wisłą Kraków, z którą, po raz trzeci w swojej karierze, został Mistrzem Polski w 1999 roku. Później pracował w kilku innych klubach jak Legia Warszawa, Odra Wodzisław Śląski, Zagłębie Lubin czy Lech Poznań. Z tym ostatnim zespołem awansował do 1/16 finału Pucharu UEFA oraz zdobył Puchar Polski.

W 2009 roku został selekcjonerem Reprezentacji Polski z zadaniem przygotowania jej na Euro 2012. Po turnieju opuścił kadrę. Jego ostatnim miejscem praca była ponownie Wisła Kraków, z którą rozstał się wiosną ubiegłego roku.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane