Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2015-12-21 23:15:54 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KKSLECH.com

21. kolejka Ekstraklasy - podsumowanie

Za nami już 21. kolejka piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016. W ten weekend polscy ligowcy zakończyli już zmagania. Do wiosny na tronie przezimuje Piast Gliwice, na dnie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Zanim rozpocznie się 21. kolejka w środę odbył się zaległy mecz 17. kolejki Ekstraklasy w którym Termalica Nieciecza pokonała Jagiellonię Białystok 2:0. Na początek zmagań 21 serii spotkań w piątek Zagłębie Lubin broniące miejsca w ósemce przegrało przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze 2:4, który opuścił ostatnie miejsce w tabeli. W drugim piątkowym pojedynku Wisła Kraków po czterech porażkach z rzędu znów poległa ulegając tym razem 0:1 szczecińskiej Pogoni, która ma za sobą bardzo udaną jesień.

Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę, niedzielę i poniedziałek. W pierwszym sobotnim starciu Termalica Nieciecza po bardzo słabym meczu, ale pięknym golu Kamila Mazka przegrała z Ruchem Chorzów 0:1, który umocnił się w ósemce. Następnie Górnik Łęczna, który wpadł w spory dołek zmierzył się z odradzającą się Lechią Gdańsk. Na koniec roku górnicy odbudowali się pokonując „biało-zielonych” pewnie 3:1 dzięki czemu doskoczyli do grupy mistrzowskiej. O tej samej porze Jagiellonia Białystok po bardzo ciekawych oraz zaciętych zawodach podzieliła się punktami z Cracovią Kraków remisując 2:2.

W niedzielę Korona Kielce, która wygrała u siebie zaledwie jeden mecz w lipcu znów przegrała przed własną publicznością. Tym razem „Koroniarze” mimo prowadzenia 1:0 ulegli Legii Warszawa 1:3. W przedostatniej jesiennej konfrontacji o 7 wygraną z rzędu walczył Lech Poznań, który przegrał na wyjeździe z liderującym Piastem Gliwice 0:2 kończąc swoją serię. Zmagania 21. kolejki Ekstraklasy i przy okazji rundy jesiennej zakończyła poniedziałkowa konfrontacja Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Śląskiem Wrocław w której WKS wygrał 1:0, więc przezimuje do wiosny poza strefą spadkową.


Zaległy mecz 17. kolejki Ekstraklasy:

Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 2:0

Wyniki 21. kolejki Ekstraklasy:

Piątek, 18 grudnia
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:4
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 0:1

Sobota, 19 grudnia
Termalica Nieciecza – Ruch Chorzów 0:1
Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk 3:1
Jagiellonia Białystok – Cracovia Kraków 2:2

Niedziela, 20 grudnia
Korona Kielce – Legia Warszawa 1:3
Piast Gliwice – Lech Poznań 2:0

Poniedziałek, 21 grudnia
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław 0:1

Najlepsi strzelcy po 21. kolejce Ekstraklasy:
21 goli – Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
15 goli – Deniss Rakels (Cracovia Kraków)
11 goli – Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)

Tabela po 21. kolejce Ekstraklasy:
1. Piast Gliwice 45 pkt.
2. Legia Warszawa 40
3. Cracovia Kraków 36
4. Pogoń Szczecin 36
5. Ruch Chorzów 31
6. Lech Poznań 28
7. Zagłębie Lubin 27
8. Jagiellonia Białystok 25

9. Górnik Łęczna 25
10. Lechia Gdańsk 24
11. Termalica Nieciecza 24
12. Korona Kielce 24
13. Wisła Kraków 23
14. Śląsk Wrocław 22
15. Górnik Zabrze 21
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 21

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane