Ekstraklasa | 2015-03-20 12:18:26 | Nadesłał: Patryk Segda | Źrodlo: inf.własna/www.piast-gliwice.eu
Czech Radoslav Látal został nowym trenerem Piasta Gliwice. Z klubem podpisał kontrakt do końca czerwca z opcją przedłużenia o kolejny rok. Na stanowisku zastąpił Ángela Péreza Garcíę.
45-letni Radoslav Látal występował jako pomocnik i grał w Sigmie Ołomuniec, Dukli Praga, niemieckim FC Schalke 04 i Baníku Ostrawa. Z klubem z Gelsenkirchen w sezonie 1996/97 wywalczył Puchar UEFA. Ma na swoim koncie 58 meczów i trzy bramki w reprezentacji Czechosłowacji i Czech - w 1996 roku zdobył wicemistrzostwo Europy.
Trenerską karierę zaczynał w Fotbal Frýdek-Místek. Później prowadził m.in. Slezský FC Opawa, FK Baník Sokolov i FC Baník Ostrawa. Niedawno pracował na Słowacji, gdzie trenował MFK Košice, z którym wywalczył Puchar Słowacji.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.