Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2014-02-15 15:05:32 | Nadesłał: Igor Szczech | Źrodlo: inf.własna

Zawisza wywozi cenne punkty z Krakowa!

Fot.: Dawid Ćmielewski

W pierwszym sobotnim spotkaniu Zawisza Bydgoszcz pokonał Cracovię 2-0, tym samym przeskoczył gospodarzy w tabeli i awansował na 5 miejsce w tabeli przynajmniej do meczu Pogoni oraz Ruchu Chorzów.

Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy za zmarłego, byłego prezesa Cracovii. Początek spotkania to lekka przewaga Zawiszy, której nie potrafili przełożyć na groźne okazje piłkarze trenera Tarasiewicza. Pierwsza groźna okazja dla Zawiszy miała miejsce w 22 minucie, kiedy to Marciniak sprezentował by gola gościom, jednak błędu obrońcy gospodarzy nie wykorzystał Kamil Drygas.

W 32 minucie blisko bramki była Cracovia, jednak piłka po strzale Nykiela z prawego skrzydła, minimalnie minęła słupek bramki Kaczmarka. Chwilę później powinno być 1-0 dla gospodarzy, jednak Bojlević w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza Zawiszy. Pod koniec pierwszej połowy Cracovia osiągnęła zdecydowaną przewagę, jednak dobrych okazji nie wykorzystali Danielewicz czy Szeliga, natomiast Sebastian Steblecki nie wykorzystał fantastycznej okazji w sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem. W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek, szczególnie dla Cracovii, która powinna prowadzić po pierwszej połowie nawet dwiema bramkami.

Druga połowa zaczęła się ponownie od ataków gospodarzy, jednak Zawisza odpowiadał groźnymi kontrami i zaczął osiągać przewagę, którą zamienił na bramkę. W 73 minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Skrzyński, akcję znakomicie zamknął Kamil Drygas strzałem głową, dla którego to była 3 bramka w sezonie. Zawisza nie zwalniał tempa i dalej atakował, po jednej z ofensywnych akcji podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza piłka trafiła w słupek. W 85 minucie faulowany był Michał Masłowski i sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystał Vasconcelos, ustalając wynik spotkania na 2-0 dla gości. Brawa dla Zawiszy należą się za to, że przetrzymali napór Cracovii i znakomicie wypunktowali gospodarzy w końcówce spotkania, zapewniając sobie tym samym 3 punkty i wyprzedzając podopiecznych trenera Stawowego.

Cracovia 0-2 Zawisza Bydgoszcz (0-0)
0-1 Drygas 73'
0-2 Vasconcelos (k.) 86'

Żółte Kartki:Steblecki 44', Żytko 76' - Masłowski 76'

Składy:

Cracovia: Perdijić - Nykiel, Żytko, Dąbrowski, Marciniak - Danielewicz (Kita 87'), Szeliga (Bernhardt 67'), Straus - Steblecki (Dudzic 56'), Boljević, Ntibazonkiza

Zawisza: Kaczmarek - Ziajka, Skrzyński, Micael, Lewczuk - Dudek, Drygas, Carlos (Petasz 90'), Masłowski (Hermes 90'), Wójcicki (Wojciechowski 80') - Vasconcelos

Sędziował: Paweł RACZKOWSKI (Warszawa)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane