Ekstraklasa | 2011-11-05 12:00:14 | Nadesłał: Mateusz Czarnecki | Źrodlo: inf. własna
W ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy o godz. 18:00 Lechia Gdańsk podejmie na PGE Arenie Widzewa Łódź. Po ostatnich kiepskich wynikach Lechia ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.
Widzew jeszcze miesiąc temu był niepokonany w lidze, ale jak przegrał jeden mecz tak zaczął przegrywać kolejne. Trzy porażki z rzędu i drastyczny spadek w tabeli podreperowało nieco zwycięstwo przed tygodniem u siebie z najsłabszą lidze Cracovią Kraków. Łodzianie dowieźli do końca jednobramkowe prowadzenie z Cracovią głównie za sprawą świetnie broniącego w tamtym spotkaniu Macieja Mielcarza. Dlatego mimo zwycięstwa w Widzewie nadal źle się dzieje. W pięciu ostatnich meczach piłkarze z Łodzi strzelili zaledwie dwa gole.
Jednak to Lechia ma najgorszych jak do tej pory napastników w lidze. W 12. kolejkach gdańszczanie trafili tylko 6 razy do siatki rywali. Za to defensywę podopieczni trenera Kafarskiego mają bardzo dobrą bo razem z Lechem stracili najmniej bramek do tej pory bo tylko 8.
Niestety dobra gra w defensywie, a koszmarna dyspozycja w ataku nie gwarantuje Lechii nawet bezpiecznej pozycji w środku tabeli.
Obecnie Lechia zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 13. punktów i od strefy spadowej dzielą ją już tylko trzy oczka.
Dlatego mecz z zespołem Widzewa, który pogłębia się w kryzysie jest już chyba dla Lechii ostatnią szansą by wyjść ze swojego kryzysu formy i piąć się w górę tabeli.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.