Ekstraklasa | 2011-10-28 20:04:53 | Nadesłał: Mateusz Czarnecki | Źrodlo: inf. własna
W pierwszym meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik pokonał na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 2:0. Bramki dla zabrzan padły po strzałach Nakoulmy i Gołębiewskiego w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Tym samym Górnik przełamał swoją niechlubną passę sześciu meczów bez wygranej.
Twarde warunki postawili piłkarz Górnika gościom z Białegostoku w piątkowym meczu inaugurującym 12. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Przez całe spotkanie gospodarze atakowali tyle, że nieskutecznie. W pierwszej połowie obrońcą i bramkarzowi Jagiellonii w wielkim trudem udało se powstrzymać ataki Górnika, ale już w drugiej części przy takim naporze na bramkę musieli się w końcu pomylić.
Zaangażowanie 14-krotnych mistrzów Polski zostało nagrodzone jednak dopiero w 81. minucie kiedy to precyzyjnie w pole karne dośrodkował Bemben, a Prejuce Nakoulma wyprzedił obrońcę gości i uderzeniem ze szczupaka wyprowadził swój klub na prowadzenie. Druga bramka to błąd Skerli, który nie zrozumiał się ze swoim bramkarzem i przelobował go głową. Ptak rzucił się jeszcze aby wybić piłkę z linii bramkowej, ale trafił futbolówką wprost w nabiegającego napastnika zabrzan Daniela Gołębiewskiego, który tym samym ustalił wynik meczu na 2:0.
Była to pierwsza wygrana Górnika Zabrze od sześciu kolejek.
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)
1:0 Nakoulma 81'
2:0 Gołębiewski 87'
Żółte kartki: Marciniak, Magiera, Nakoulma, Zahorski (Górnik).
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
Widzów: 2338
Górnik: Skorupski - Bemben, Pazdan, Danch, Magiera - Przybylski, Marciniak, K.Mączyński, Nakoulma (90+1' Olkowski) - Kwiek (77' Gołębiewski) - Milik (63' Zahorski)
Jagiellonia: Ptak - Norambuena, Skerla, Cionek, Pejović - Pawłowski (57' Seratlić), Grzyb, Hermes, Kupisz (84' Kukol) - Cetković (68' Makuszewski) - Frankowski
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.