Liga Mistrzów | 2008-11-25 17:20:09 | Nadesłał: Piotr Ciapała | Źrodlo: inf. własna
Dzisiaj na boiskach Europy może dojść do bardzo interesujących spotkań. W niektórych grupach już dzisiejszego dnia może wszystko się rozstrzygnąć. Na szczególną uwagę zasługuje spotkanie Villarrealu z Manchesterem United. Dość ciekawie zapowiada się spotkanie Fenerbahce z FC Porto. Goście muszą dzisiaj zainkasować komplet punktów, aby awans do dalszej rundy stał się realny.
Grupa E
W tej grupie jeśli chodzi o awans sprawa jest rozstrzygnięta. Ważą się natomiast losy pierwszego miejsca oraz awansu do Pucharu UEFA. O awans do tzw. "pucharu pocieszenia" dzisiaj bezpośrednią walkę stoczy Aalborg z Celticem Glasgow. Trudno wskazać faworyta spotkania. Goście świetnie radzą sobie na własnym stadionie, jednak na obcych nie wychodzi im to zbyt dobrze. O pierwsze miejsce w grupie zagrają dzisiaj drużyny Villarreal oraz Manchesteru United. Spotkanie zapowiada się ciekawie, ponieważ na Old Trafford był remis. Natomiast mistrzowie Anglii w tym spotkaniu raczej stawiani są w roli faworytów. Jednak "Żółta Łódź Podwodna" na pewno nie odpuści "Czerwonym Diabłom".
Grupa F
Fiorentina ma jeszcze teoretyczne szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. Jednak dzisiaj muszą pokonać bardzo trudnego rywala jakim jest Lyon. Włosi zapewne dadzą z siebie wszystko, ale czy to wystarczy na mistrzów Francji? Być może dojdzie do bardzo ciekawego starcia. Bayern Monachium teoretycznie czeka bardzo łatwe spotkanie, które może dać im pewny awans do 1/8 finały Ligi Mistrzów. Niemcy zmierzą się ze Steauą Bukareszt. Rumuni na swoim koncie zgromadzili zaledwie jedno oczko i chyba nie będą zbyt wymagającymi rywalami.
Grupa G
Arsenal Londyn, jeśli dzisiaj wygra na własnym obiekcie z Dynamo Kijów będzie już pewny awansu do następnej rudny. Jednak Ukraińcy w tej edycji Ligi Mistrzów pokazali, że nie są chłopcami do bicia i już nie raz udowodnili, że w europejskich pucharach nie są przypadkiem. Natomiast do Turcji na mecz z Fenerbahce wyjeżdża FC Porto. Portugalczycy, dzisiaj nie mogą stracić oczek, aby byli bardzo blisko 1/8 finału. Jednak Fenerbahce to drużyna dość nieprzewidywalna. W zeszłej edycji LM udowodniła to dochodząc dość wysoko. Tak więc dzisiaj może czekać nas ciekawe spotkanie.
Grupa H
Lider grupy - Juventus Turyn - dzisiaj może przypieczętować swój awans do następnej rudny LM. Jednak Włosi wyjeżdżają do Rosji na mecz z Zenitem. Rosjanie są dość nieprzewidywalni i mogą przegrać z taką drużyną jak BATE Borysów, ale właśnie z takim Juventusem mogą pokusić się o wygraną. Zenit ma jeszcze teoretyczne szanse na awans, tak więc możemy spodziewać się zaciętego boju. Z kolei Real Madryt czeka dość proste spotkanie na Białorusi z BATE Borysów. "Królewscy" dzisiaj nie powinni mieć żadnych większych problemów z pokonaniem Białorusinów.
Program 5. kolejki:
Villarreal FC - Manchester United
AaB Aalborg - Celtic Glasgow
Fiorentina AFC - Olympique Lyon
Bayern Monachium - Steaua Bukareszt
Arsenal Londyn - Dynamo Kijów
Fenerbahce Stambuł - FC Porto
Zenit Stankt Petersburg - Juventus Turyn *
BATE Borysów - Real Madryt
Początek spotkań o 20:45
* początek o 18:30
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.