Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Europejskie Puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2010-07-16 23:44:40 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

Czesi obawiają się Lecha

Fot.: Dawid Ćmielewski

Po dzisiejszym losowaniu par III rundy kwal. LM, nastroje wśród poznańskich kibiców są całkiem dobre. Lech Poznań mógł bowiem trafić o wiele gorzej, ale los sprawił, że graczom Kolejorza w kolejnej fazie eliminacji przyjdzie zmierzyć się z Mistrzem Czech.

Tymczasem niezbyt zadowoleni z losowania są piłkarze i trener Sparty Praga. Czesi szczególnie są nie pocieszeni faktem, że pierwsze spotkanie będą musieli rozegrać u siebie. – „Szkoda, ze pierwszy mecz odbędzie się u nas. Z matematycznego punktu widzenia lepiej jest zawsze rewanż rozgrywać u siebie.” – twierdzi na łamach serwisu „eFotbal.cz”, trener Sparty, Jozef Chovanec. Zdanie swojego szkoleniowca potwierdza w wypowiedzi dla strony „Sparta.cz” także kapitan tego zespół, Tomas Repka – „Jestem niepocieszony. Dużo gorsze jest to, że pierwsze spotkanie gramy w domu. Wolelibyśmy rozegrać rewanż przed własną publicznością.” – tłumaczy Repka.

Tymczasem trener Sparty Praga już teraz zdaje sobie sprawę, że w III rundzie eliminacji jego zespół na pewno zagra z Lechem, a nie z Interem Baku, teoretycznie mogącym jeszcze przecież awansować do dalszej fazy. – „Nie wierze, by w Poznaniu stało się Lechowi zbyt wiele złego. Wysyłamy na rewanż swoich przedstawicieli, którzy muszą dostarczyć nam odpowiednie dokumentacje, tak abyśmy mogli dobrze rozpracować tego rywala.” – przekonuje na „Sparta.cz”, Jozef Chovanec.

Pewni gry z Lechem są również kibice Sparty Praga, którzy nawet nie rozpisują się na forach internetowych o Interze Baku. Klasę Mistrza Polski zauważają też czeskie media. Portal „Fotbal.cz” napisał, iż Lech na 30 meczów ligowych przegrał w ubiegłym sezonie zaledwie trzy spotkania. Zaznacza również, że Kolejorz sięgnął po tytuł po 17 latach przerwy, ale latem doznał poważnego osłabienia, ponieważ klub opuścił najlepszy strzelec poznańskiej drużyny, Robert Lewandowski.

Marcin Hamasiak - kkslech.com

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane