Piłka Nożna » Europejskie Puchary » Liga Europy

Liga Europy | 2016-07-28 23:53:00 | Nadesłał: Wiktor Chudak | Źrodlo: inf.własna

Zagłębie zatrzymane. Duńczyczy górą w Lubinie

Lubinianie po sensacyjnym wyeliminowaniu Partizana Belgrad, w następnej rundzie trafili na wicemistrzów Danii- SonderyjskE. W pierwszym, domowym meczu odnieśli porażkę 1:2 (1:2).

Dlatego pojadą do Danii ze świadomością, że aby awansować muszą odrobić stratę z pierwszego spotkania. I, choć to Duńczycy są w doskonałej sytuacji przed rewanżem, nie wszystko jest jeszcze stracone.

Lubinianie fatalnie rozpoczęli mecz. Już w 19. minucie, goście wyszli na prowadzenie za sprawą Tomasa Kroona. Szwed bez większych problemów wykorzystał centrę z prawej strony i wpakował piłkę do bramki Zagłębia. Miedziowi właśnie rozgrywali swoje najgorsze zawody w tym sezonie. Tracili łatwe piłki, nie garnęli się do ataku, a goście postanowili to wykorzystać. W 6. minucie prowadzili już 2:0. Podopieczni Piotra Stokowca znaleźli się pod ścianą. W doliczonym czasie pierwszej połowy, drużyna z Lubina wykonywała rzut rożny. Bramkarz SonderyjskE wyszedł aż na 15 metr, piłkę zdobył Łukasz Janoszka, który wykorzystał błąd golkipera umieszczając futbolówkę w siatce.

W drugiej połowie oglądaliśmy inną drużynę. Piłkarze w miedziowych strojach szarpnęli do ataku. Duńczycy zostali zamknięci praktycznie na swojej połowie. Przez pierwszy kwadrans drugiej części, aktualny lider polskiej Ekstraklasy wykreował więcej dogodnych sytuacji niż przez poprzednie 45 minut. W 60. minucie Krzysztofa Piątka w polu karnym sfaulował Pierre Kanstrup. Arbiter wskazał na "jedenastkę". Do rzutu karnego podszedł Filip Starzyński, który wcześniej zmienił Jana Vlaskę. Na nieszczęście polskiej drużyny, Skender wyczuł intencje reprezentanta Polski, broniąc rzut karny. Ten fakt nie podłamał lubinian. Wciąż atakowali i dążyli do strzelenia bramki, której niestety już do ostatniego końca nie udało im się zdobyć. Pogromcy Partizana muszą wziąć się w garść i w Danii rozegrać cały mecz na takim poziomie, jak drugą połowę w Lubinie. Inaczej, ich sen w europejskich pucharach może się skończyć.