Liga Europy | 2012-08-23 22:42:58 | Nadesłał: Anna Szłapa | Źrodlo: inf. własna
W pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Europy piłkarze Śląska Wrocław przegrali 3:5 z Hannoverem 96. Sytuacja Mistrzów Polski przed rewanżem jest zatem niezwykle ciężka.
Mecz z Hannoverem 96 nie rozpoczął się najlepiej dla piłkarzy Mistrza Polski; Gikiewicza już w 7. min pokonał Andreasen, który wykorzystał podanie Stindla i uderzył w kierunku dalszego słupka. W 25. min golkiper wrocławskiej drużyny po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki; Pander podał do Schlaudraffa, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce.
Zawodnicy Śląska w 34. min zdobyli bramkę kontaktową; po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mili, futbolówkę do siatki skierował Jodłowiec. Sześć minut później niemieccy piłkarze ponownie odskoczyli; tym razem na listę strzelców wpisał się Stindl. W drugiej połowie podopieczni trenera Lenczyka w ciągu siedmiu minut doprowadzili do remisu; najpierw w 54. min z ostrego kąta do bramki Zielera trafił Patejuk, a w 61. min po kolejnym świetnym dośrodkowaniu Mili Kaźmierczak strzałem głową pokonał bramkarza drużyny niemieckiej.
W 82. min było już 3:4 dla piłkarzy z Hannoveru, drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Andreasen, który pokonał Gikiewicza uderzeniem z rzutu wolnego. Trzy minuty później goście prowadzili już 3:5; Sobiech wycofał piłkę do Schmiedebacha, który bez problemu pokonał golkipera gospodarzy.
Śląsk Wrocław - Hannover 96 3:5 (1:3)
0:1 Andreasen (7. min)
0:2 Schlaudraff (25. min)
1:2 Jodłowiec (34. min)
1:3 Stindl (40. min)
2:3 Patejuk (54. min)
3:3 Kaźmierczak (61. min)
3:4 Andreasen (82. min)
3:5 Schmiedebach (85. min)
Zółte kartki: Elsner, Jodłowiec, Voskamp - Haggui, Stindl.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.