Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Europejskie Puchary » Liga Europy

Liga Europy | 2011-02-24 08:00:43 | Nadesłał: Patrycja Przybylska | Źrodlo: inf. własna

LE: SC Braga - Lech Poznan (zapowiedź)

Fot.: Dawid Ćmielewski

W czwartkowy wieczór piłkarska Polska zasiądzie przed telewizorami i będzie trzymać kciuki. Lech Poznań jest o krok od awansu do 1/8 finału Ligi Europy. Początek rewanżu z SC Braga o godzinie 21.05.

Pierwsze spotkanie Kolejorz rozegrał u siebie i pokonał wicemistrza Portugalii 1:0. Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych - padał śnieg i temperatura spadła poniżej zera. Rywalizację utrudniał także stan boiska, które przy ulicy Bułgarskiej ostatnio pozostawia wiele do życzenia.

W miniony weekend oba zespoły rozegrały jeszcze mecze. Lech przegrał po samobójczym golu z Polonią Warszawa w ćwierćfinale Pucharu Polski 1:0. Portugalski zespół też nie może zaliczyć minionego tygodnia do udanych, bowiem po porażce z Lechem przegrali jeszcze w ligowe spotkanie z Pacos de Ferreira 1:2.

Trener Jose Bakero nie będzie mógł w czwartek skorzystać z pauzujących z powodu kontuzji Grzegorza Wojtkowiaka i Tomasza Bandrowskiego. Do dyspozycji będą natomiast Dimitrije Injać, Ivan Djurdević oraz Hubert Wołąkiewicz.

Lutowy wieczór mimo mrozów zapowiada się bardzo gorąco. Jak na razie Lech jedną nogą jest już w kolejnej fazie rozgrywek Ligi Europy. Czekamy aby stabilnie postawił krok naprzód w historii i zapewnił kibicom kolejne emocje walcząc z najlepszymi o europejskie trofea.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane