Liga Europy | 2010-10-22 23:40:20 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KKSLECH.com
Lech Poznań co prawda przegrał wczoraj na boisku z Manchesterem City 1:3 (0:2), ale dla odmiany wygrał i to wysoko na trybunach. Dwa tysiące fanów Kolejorza, którzy dotarli do Anglii podczas meczu wyraźnie przekrzyczało angielskich kibiców będących na stadionie w liczbie nieco ponad 25 tysięcy.
Tymczasem z podziwu po meczu na swoim forum nie mogli wyjść sympatycy Manchesteru City FC, którzy do teraz podziwiają fanów Lecha Poznań za doping oraz atmosferę, jaką stworzyli oni w czwartkowy wieczór na City of Manchester Stadium.
Na początek „Millwallawayveteran1988″ napisał krótko. – „Śpiewy Polaków były głośne, to było coś niesamowitego.” – zaznacza Anglik, którego zdanie potwierdza „Ric” – „Pod względem atmosfery widziałem najlepszych fanów gości na Eastlands.” Z podziwu na forum Anglików nie mógł wyjść też „Pigeonho” pisząc. – „To było niesamowite, żadne inne słowo do tego nie pasuje.” – mówi kibic „The Citizens”
Natomiast nieco bardziej rozpisał się fan o nicku „Jnr Kisby”, który nie wyobraża sobie co byłoby gdyby lechitów było więcej na stadionie. – „Najlepsza grupa fanów, jaką widziałem od dawna. Atmosfera była ogromna, a na trybunach było przecież tylko 6000 Polaków. Co by było gdyby cały stadion był nimi wypełniony?!” – zastanawia się kibic Manchesteru City. Swój post dodał również inny sympatyk MC nie mogący się już doczekać przyjazdu do stolicy Wielkopolski 4 listopada – „Im więcej czytam o Poznaniu, tym lepiej to brzmi. Nie mogę się doczekać na wyjazd do nich, by zobaczyć jak wygląda atmosfera na ich stadionie.” – twierdzi fan podopiecznych Manciniego.
Przypomnijmy, że kibice Lecha do Wielkiej Brytanii zawitali w liczbie przekraczającej nieco ponad dwa tysiące, a w Manchesterze spotkali się na Picadilly Gardens, skąd około 18:30 wyruszyli na City of Manchester Stadium, gdzie zasiedli też nasi rodacy na co dzień pracujący w Anglii. Zatem ogółem w czwartek na stadionie było około sześciu tysięcy Polaków.
Arkadiusz Szymanowski - KKSLECH.com
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.