Najnowsze newsy

Boks

Boks | 2010-11-17 20:06:05 | Nadesłał: Marcin Rzepka | Źrodlo: www.lubin.pl

Michalczewski na gali w Lubinie

Fot.: Wojciech Szymański

Już w sobotę (godz. 19) w Lubinie odbędzie się Gala Bokserska. Kibice za darmo będą mogli obejrzeć siedem walk w galerii handlowej Cuprum Arena. To druga gala w Lubinie w tym roku. Na ringu walczyć będą zawodnicy z Włoch i Polski. Jedną walkę stoczą także panie. Gwiazdą wieczoru, niewalczącą, będzie Dariusz "Tiger" Michalczewski.

20 listopada w Cuprum Arena w Lubinie odbędzie się polsko-włoska gala boksu amatorskiego. Wystąpią przeciwko sobie dwie drużyny: włoski AS Universo Italia oraz polski Energetyka Boxing Team Lubin, którego trenerami są Marek Zajdel oraz Robert Milewicz. W centralnym punkcie galerii handlowej, na profesjonalnym ringu, odwiedzający centrum handlowe obejrzą 6 walk mężczyzn oraz jedną walkę kobiet. - Zależy nam na promocji boksu wśród młodych mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Chcieliśmy, aby każdy sympatyk tego sportu mógł bezpłatnie i komfortowo poczuć atmosferę rywalizacji bokserskiej. Galeria Cuprum Arena doskonale spełnia te warunki. Umieszczony w atrium ring posiadać będzie doskonałą widoczność, z każdego zlokalizowanego wyżej poziomu. Podczas zawodów Galeria przybierze rodzaj sportowej areny otoczonej dookoła zagrzewającymi do walk fanami – wyjaśnia lokalizację imprezy Barbara Banaś, dyrektor ds. administracji Energetyki - firmy, która od stycznia tego roku jest sponsorem lubińskiego klubu bokserskiego MKB „Górnik” Lubin.

Gwiazdą spotkania będzie utytułowany pięściarz, Dariusz Michalczewski. Jego obecność nie będzie przypadkowa. Bokser wprawdzie nie stanie do walki, ale na pewno dostarczy wielu wrażeń. – Przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla odwiedzających tego wieczoru naszą galerię. Jeszcze przed emocjami sportowymi wszyscy wielbiciele talentu „Tigera” będą mieli okazję wymienić z pięściarzem ucisk dłoni i zdobyć autograf - informuje Michał Tur, manager ds. marketingu Cuprum Arena w Lubinie. Mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kat. półciężkiej wcieli się w rolę komentatora i reprezentanta swojej fundacji „Równe Szanse”. Fundacja ta powołana została w 2003 roku po to, by wspierać utalentowanych młodych pięściarzy. I z takim właśnie zamiarem „Tiger” przyjedzie również do Lubina, czyli do jednego z najprężniej działających ośrodków bokserskich na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Dariusz Michalczewski wręczy cztery stypendia Fundacji KGHM Polska Miedź dla utalentowanych pięściarzy z klubu MKB „Górnik” Lubin. Klub ten wraz z ze swoim strategicznym sponsorem, czyli „Energetyką” oraz galerią Cuprum Arena są organizatorem Gali. Kim będą szczęśliwcy? Organizatorzy informację tę, w formie niespodzianki, pozostawiają nieujawnioną do soboty.

To nie pierwsza tego typu impreza sportowa, która odbędzie się w tym roku w Cuprum Arena. Pierwsza Gala Boksu - Zawodowego, odbyła się w czerwcu. Gala czerwcowa przeszła nasze największe oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się tak wysokiej frekwencji i tak dużych oczekiwań, co do kolejnej imprezy tego rodzaju. Zadowolenie uczestników imprezy i ich zainteresowanie kontynuacją działań są dla nas miernikiem powodzenia nie tyle samej Gali, co popularności tego wyrafinowanego sportu – przekazuje Barbara Banaś. Po sukcesie wydarzenia MKB „Górnik” Lubin wraz z Energetyką postanowili pójść za ciosem i tym razem zorganizować zmagania młodych, czyli amatorów. Są ambitni, szybcy i żądni wygranej – więc widowisko zapowiada się naprawdę ciekawe. – Nasz klub sportowy istnieje już kilkadziesiąt lat. Wcześniej, w latach 70, sekcja bokserska występowała pod nazwą „Zagłębia Lubin”, potem zmieniliśmy nazwę na MKB „Górnik”. Nasi podopieczni cały czas zdobywają tytuły. Lubin ma ogromne tradycje związane z pięściarstwem. Lata 80-te to przecież szereg naszych sukcesów, od indywidualnych medali po przez zwycięstwa w lidze. I właśnie, dlatego chcielibyśmy, aby ta tradycja została kontynuowana, aby pokazać młodym ludziom, że boks to może być świetny sposób na życie – tłumaczy Wojciech Misiak, były, wielokrotny mistrz Polski, reprezentujący MKB „Górnik” Lubin.
W sobotę na ringu walki stoczą reprezentanci lubińskiego i włoskiego klubu. Ta współpraca możliwa jest dzięki jednemu z trenerów włoskich adeptów, który ma sentyment do Lubina. – Zbyszek Siwak, czyli jeden z trenerów włoskich pięściarzy, był kiedyś zawodnikiem „Zagłębia Lubin”. To nasz kolega – wyjaśnia Wojciech Misiak.

Gala rozpocznie się o godzinie 19.00 i potrwa do godz. 22.00. W przerwach na ringu prezentować będą się piękne kobiety podczas specjalnie przygotowanego show.

Zapowiedziane walki:
Mężczyźni
Do 60 kg:
Wenni Matteo - Krzysztof Block
64 kg:
Pinka Edgars -Tomasz Rychlik
67 kg:
Liwiani Riccardo - Piotr Miakienko
75 kg:
Liberatti Roberto - Paweł Strzyż
75 kg:
Ndrecka Gjon - Radosław Zajdel
81 kg:
Antano Riccardo - Damian Migacz


Kobiety
54 kg:
Pietrolungo Martina - Monika Stoltman

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane