Boks zawodowy | 2008-09-28 10:57:17 | Nadesłał: mickjagger | Źrodlo: inf. własna
W sobotni wieczór w hamburskiej Color Line Arena odbyła się bardzo interesująca gala boksu zorganizowana przez Universum Box Promotion. Firat Arslan (29-4-1, 18 KO) Niemiec tureckiego pochodzenia przegrał przez techniczny nokaut w dziesiątym starciu z Panamczykiem Guillermo Jonesem (36-3-2, 28 KO) i stracił tytuł mistrza świata organizacji WBA w wadze cruiser.
Arslan wywalczony pas w listopadzie ubiegłego roku zdołał obronić dwukrotnie. Walka z Jonesem była trzecią próbą obrony tytułu.
Na tej samej gali Juan "Black Panter" Carlos Gomez (44-1-0, 35 KO) pokonał jednogłośnie na punkty (117-110, 117-109 i 115-111) Ukraińca Vladimira "Hunter" Virchisa. Dzięki zwycięstwu 35-letni Kubańczyk jest obowiązkowym challengerem do walki o mistrzowski pas WBC ze zwycięzcą pojedynku Witalij Kliczko-Samuel Peter, który odbędzie się 11 października.
W kategorii super średniej Rosjanin Denis Inkin (34-0-0, 24 KO) zachował czyste konto rozbijając na dystansie 12 rund (117-111, 116-112 i 118-110) Kolumbijczyka Fulgencio Zunigę (21-3-1, 18 KO) i zgarniając przy tym mistrzowski tytuł federacji WBO.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.