Najnowsze newsy

Boks » Boks zawodowy

Boks zawodowy | 2009-11-08 09:17:53 | Nadesłał: mickjagger | Źrodlo: inf. własna

David pokonał 'Goliata'

Brytyjczyk David Haye (22-1-0, 21 KO) został nowym mistrzem świata federacji WBA w wdze ciężkiej po tym jak decyzją sędziów dwa do remisu pokonał Rosjanina Nikołaja Wałujewa (50-2-0, 34 KO). Pojedynek był główną atrakcją pięściarskiej gali w Norymberdze.

Haye od pierwszego do ostatniego gongu dominował nad rywalem szybkością. Bardzo często unikał lewych prostych Wałujewa, które pruły powietrze nad głową Brytyjczyka.

Sam Haye postawił na pojedyncze akcje, lewy-prawy, niemal cały czas obserwując przeciwnika i czekając na moment, by zaatakować. Często takich ataków było tylko 1-2 na całą rundę.

Wałujew natomiast nie potrafił znaleźć sposobu na dużo szybszego Anglika. Owszem, zdarzało mu się przycisnąć przeciwnika w narożniku, jednak Haye bardzo sprytnie uciekał z pułapki.

W ostatnim starciu było bardzo blisko nokautu - Haye wyprowadził potężny lewy sierpowy, trafiając idealnie w szczękę Wałujewa, jednak zagapił się, i zanim zauważył, że jego rywal jest zamroczony, Wałujew doszedł do siebie i zdołał sparować kolejne ciosy.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane