Najnowsze newsy

Boks » Boks amatorski

Boks amatorski | 2010-08-09 18:53:38 | Nadesłał: Michał Sobczak | Źrodlo: pzb.com.pl

Dwa medale podczas V MUE Kobiet

W decydujących o tytułach mistrzowskich pojedynkach finałowych, zakończonych w węgierskim Keszthely V-tych Mistrzostwach Unii Europejskiej Kobiet, wystąpiły dwie nasze reprezentantki, które ostatecznie wywalczyły jeden złoty i jeden srebrny medal.

Po złoto i tytuł mistrzowski w bardzo efektownym stylu sięgnęła Anna Słowik (+81 kg), która w trzeciej rundzie precyzyjnymi ciosami zmusiła swoją rywalkę – Lillę Sandor (HUN) – do kapitulacji. W starciu z zawodniczką gospodarzy Polka w pełni wykonała założenia taktyczne ustalone wcześniej z trenerem Leszkiem Piotrowskim, dotyczące tej walki. A precyzyjne i silne trafienia Anny Słowik przyniosły jej zwycięskie rozstrzygnięcie.

Mimo przegranej należy także pochwalić drugą naszą finalistkę MUE. Sandra Kruk (57 kg), po dwóch wcześniejszych zwycięstwach przed czasem, także w decydującej o tytule mistrzowskim walce zaprezentowała spory potencjał i wolę walki. Tym razem jednak było to jeszcze zbyt mało, aby zwyciężyć Estelle Mosselly (FRA). Francuzka wygrała 4:1.

Poza złotem Anny Słowik i srebrem Sandry Kruk Polki wracają do kraju jeszcze z trzema brązowymi medalami, które – przypomnijmy – zdobyły: Karolina Graczyk (60 kg), Justyna Sroczyńska (69 kg) i Sylwia Kusiak (81 kg).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane