Najnowsze newsy

Boks » Boks amatorski

Boks amatorski | 2009-08-14 09:25:53 | Nadesłał: mickjagger | Źrodlo: PAP

Nurowski zaskoczony wyborem boksu

Fot.: Magdalena Kudzia

Boks kobiet został włączony do programu igrzysk w Londynie w 2012 roku. Decyzja podjęta przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zaskoczyła prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego.

W rozmowie z PAP powiedział: - Lobbowałem za rugby siedmioosobowym i golfem. Jestem wprawdzie entuzjastą boksu, także i kobiecego, ale decyzja MKOl zaskoczyła mnie. Opowiadam się jak najbardziej za emancypacją, jednak w rozsądnym wymiarze. Na boks kobiecy patrzę przede wszystkim z punktu bezpieczeństwa i estetyki.

Kiedy byłem prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, podczas kongresu IAAF sprzeciwiałem się chodowi kobiet. Są konkurencje, czy dyscypliny, które nie są zbyt korzystne dla kobiet. Wiem, że jako prezes PKOl nie powinienem wydawać takiej opinii, ale mówię to we własnym imieniu, jako ojciec dwóch córek i trzech wnuczek. Zachęcam je do uprawiania sportu, ale nigdy boksu, chociaż jestem jego kibicem i bardzo się cieszę z sukcesów naszych reprezentantów, także i kobiet.

Komitet MKOl zarekomendował golf i rugby 7-osobowe jako nowe dyscypliny, które wejdą do programu igrzysk w 2016 roku. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie podjęta w październiku podczas posiedzenia MKOl w Kopenhadze.

Obok boksu kobiet o wejście do rodziny olimpijskiej w Londynie w 2012 roku aspirowała gra mieszana w tenisie ziemnym i sprinty pływackie.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane