Najnowsze newsy

Boks » Boks amatorski

Boks amatorski | 2009-04-20 20:25:52 | Nadesłał: mickjagger | Źrodlo: SkorpionSzczecin.pl

Sobota bokserska w Karlinie

Ponad 40 zawodników z 8 klubów i 3 województw brało udział w "Sobocie Bokserskiej". Kolejny raz Skorpion stanął na wysokości zadania.

Wyniki z krótkim opisem przebiegu starć:

Kategoria 50 kg (kadet)
Michał Stankiewicz pokonał 3-0 Kubę Wijata z Boxing Team Chojnice cenne zasłużone zwycięstwo Michała nad bardziej doświadczonym zeszłorocznym Mistrzem Polski Młodzików. W tej walce zadecydowały pierwsze dwa gongi w których Michał wypracował sporom przewagę. Walka ta pokazała, że kolejne sukcesy mogą być kwestia czasu.

Kategoria 60 kg(kadet)
Jakub Dołasiński
pokonał 3-0 Mateusza Szwajcara z BKS Gorzów w tej walce od początku do końca dominował Jakub skracając dystans podchodził do bardzo wysokiego jak na kategorie lekką zawodnika i często trafiał silnymi ciosami. Tutaj także nasz pięściarz miał krótszy staż treningowy oraz mniejszą ilość walk.

Kategoria 70 kg(kadet)
Koleiny pojedynek był wewnątrz klubowy na przeciw siebie stanęli Mateusz Zydel oraz Damian Seliga obaj trenują w Skorpionie. Mateusz Zydel w grupie trenerów Stankiewicza i Chabrosa natomiast Damian Seliga u trenerów Patryka Tkaczyka oraz Pawła Tejzy. W tym pojedynku 3-0 zwyciężył Mateusz Zydel. Jak na krótki staż chłopcy dali z siebie dużo.

Kategoria 63 kg(juniorki)
Sylwia Maksym pokonała 3-0 Annę Strzałkowską z UKS Ósemki Chojnice. W tym pojedynku medalistka Mistrzostw Polski seniorek w kategorii do 60 kg. nie miała większych problemów z mniej doświadczoną lecz cięższą przeciwniczką. Od początku do końca walki to ona narzuciła swoje warunki i dominowała w ringu. Kilka uwag można mieć do trzeciej rundy gdy Sylwia za bardzo chciała pokonać zawodniczkę już jednym ciosem i nie wszystkie ataki do końca były przygotowane co takiej zawodniczce zdarzać już się nie powinno.

Kategoria 75 kg(junior)
Dawid Cępura pokonał 2-Remis Marcina Bielca zawodnika Fight Clubu Koszalin. W tym pojedynku Dawid Cępura bardziej doświadczony zrobił na sędziach trochę lepsze wrażenie kilkoma bardzo dobrymi akcjami. Lecz z przebiegu walki młody zawodnik Józefa Warchoła pokazał dużą wolę walki i remis nie krzywdził by także żadnego z zawodników.

Ze Szczecina tylko BKS Olimp Szczecin uczestniczył w turnieju w Karlinie. Klub trenera Edwarda i Radosława Króla odniósł jedno zwycięstwo - Sipowskiego w kategorii +80 kg.

W wieczornej gali podczas której stoczono 8 pojedynków także zaznaczyliśmy swą obecność oraz punktowaliśmy dla drużyny Olimpu Szczecin, który rozgrywał mecz przeciwko Róży Karlino.
Dla drużyny Róży Karlino pkt za zwycięstwo zdobyli:
Adam Kalita - Bukowina Wałcz
Krzysztof Kamiński - Róża Karlino
Adam Bagiński - Róża Karlino
Mateusz Polski - Róża Karlino
walki zremisowali
Natalia Cieszkowska - Victoria Sianów
Cezary Chmielnicki - Róża Karlino
Jakub Duszyński - Róża Karlino

Dla drużyny Olimpu
za zwycięstwo
Natalia Holińska - Spartakus Szczecin
za remis
Patryk Runowski - KS Damnica
Kamila Witwicka - Skorpion Szczecin
Piotr Gruchała - Boxin Team Chojnice

W gali Kamila Witwicka stanęła naprzeciw Natalii Cieszkowskiej z Sianowa. Tu spotkały się dwie aktualne brązowe medalistki Mistrzostw Polski seniorek 2009r członkinie Kadry Narodowej sędziowie orzekli remis. Jednak w tej walce to Kamila zaprezentowała bardziej pomysłowy i urozmaicony boks. Dwie pierwsze rundy lekka przewaga Kamili i bardzo dobre ataki w linii. Szczecinianka narzucała swoje warunki sporadycznie ataki Natalii dochodziły do głowy. Natomiast trzecia runda to już bardzo dobry pokaz boksu technicznego naszej zawodniczki, kilka silnych ciosów w obronie z przejściem do ataku i widoczna przewaga w przygotowaniu kondycyjnym.

Jak to się przysłowiowo mówi ściany gospodarza czto mu pomagają...Większość walk remisowych wzbudziło wiele dyskusji wśród trenerów. Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować Tomaszowi Różańskiemu oraz wszystkim osobom pomagającym przy tych imprezach. Pod względem organizacyjnym i sportowym impreza została sporządzona na szóstkę. Pokazała że w małym Karlinie jest zapotrzebowanie na boks ,a sala została wypełniona po brzegi. Głośny doping dla młodych adeptów, który niósł ich do zwycięstw i miejmy nadzieje że niedługo usłyszymy o ich sukcesach na imprezach mistrzowskich. Wielu sponsorów którzy przyczynili się do tego, że zawodnicy wracali z czymś z turnieju...

Źródło: SkorpionSzczecin.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane