Najnowsze newsy

Boks » Boks amatorski

Boks amatorski | 2009-04-16 10:45:09 | Nadesłał: mickjagger | Źrodlo: GP24.pl

IV Ogólnopolski Turniej Pięściarski im. Aleksego Antkiewicza od piątku w Słupsku

Fot.: Wiesław Rybakowski

Aż 30 walk zobaczą fani pięściarstwa, którzy pofatygują się w piątek do hali przy ul. Ogrodowej w Słupsku. Rozpocznie się tam najważniejsza impreza organizowana w roku przez Czarnych Słupsk - IV Ogólnopolski Turniej Pięściarski im. Aleksego Antkiewicza.

Działacze Czarnych każdego roku starają się zorganizować zawody, które upamiętnią wspaniałego szkoleniowca. Dzięki niemu boks nad Słupia święcił sukcesy. W tym roku w dwóch dniach zawodów wystąpi 60 pięściarzy z Polski. - Mieli być jeszcze zawodnicy z zagranicy, ale już mieliśmy kłopoty z nadmiarem chętnych zawodników znad Wisły.

Dlatego zdecydowaliśmy się tylko na polskich uczestników. Na ringu w hali przy ul. Ogrodowej wystąpią więc pięściarze m.in. z Sokoła Gdynia, Sako Gdańsk, Gwardii Koszalin, Zawiszy Bydgoszcz, Agro Starogard Gdański, Skorpiona Szczecin, Polonii Leszno, Astoria Bydgoszcz, Wisła Tczew, Ósemka Chojnice, Team Gruchała Chojnice, PKB Poznań. Role gospodarza imprezy pełnić będą zawodnicy z Czarnych, a także z KS Damnicy.

Pierwszego dnia zawodów w piątek odbędzie się 30 walk. Uroczyste rozpoczęcie imprezy nastąpi o godz. 17. - Możliwe, że wcześniej, ze względu na wiele pojedynków,odbędą się starcia najmłodszych pięściarzy - mówi Józef Mazur, szkoleniowiec w Czarnych.

W piątek odbędzie się jeszcze jeden pojedynek, pań. Kinga Ruszczyńska (Czarni Słupsk) zmierzy się z Sandrą Rybakowską z Box Team z Chojnic. Ta ostatnio niedawno w finale mistrzostw Polski juniorek pokonała Martę Dobrzańską, także zawodniczkę Czarnych. Teraz Ruszczyńska będzie mogła pomścić w sportowym wymiarze Dobrzańską.

Drugi dzień imprezy to już finały. W sobotę kibice zobaczyć będą mogli 18 starć. Rozpoczęcie o godz. 10.

Z zawodników KS Damnica w Słupsku wystąpią Patryk Runowski, Przemysław Runowski, Mateusz Malinowski, Mateusz Michalski, Marek Jędrzejewski. Z Czarnych: Karol Gajek i Filip Kawałko.

*** Autor: Krzysztof Niekrasz

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane