Najnowsze newsy

Żużel - Turnieje

Grupa Azoty Unia Tarnów - PGE Marma Rzeszów 58 : 32
W treningu punktowanym pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów oraz PGE Marmą Rzeszów znacznie lepsi okazali się tarnowianie. Jaskółki wysoko wygrały 58:32 dzięki znakomitej postawie Krzysztofa Buczkowskiego, Martina Vaculika, Kacpra Gomólskiego, Artema Łaguty i Daniela Jeleniewskiego. Cała piątka okazała się niepokonana. O dominacji tarnowian świadczy fakt, że w całym spotkaniu tylko jedno biegowe zwycięstwo odnieśli rzeszowianie.[Turnieje]»

Puchar Joanny Skrzydlewskiej dla Puszakowskiego i Gizatullina
Fot.: Lech Ćmielewski

Zwycięstwem pary Mariusz Puszakowski - Denis Gizatullin zakończył się turniej par "Orzeł Cup" o puchar Joanny Skrzydlewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego rozegrany w sobotę w Łodzi. Drugie miejsce w turnieju nie obfitującym w zbyt wiele walki na dystansie zajęli Antonio Lindbaeck wraz z Władimirem Borodulinem. Zawody zakończono po dwunastu wyścigach.[Turnieje]»

Piotr Świderski zwycięża 64. Memoriał im. Alfreda Smoczyka
Fot.: Lech Ćmielewski

Zwycięstwem Piotra Świderskiego zakończył się 64. Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Reprezentant Stali Gorzów na torze w Lesznie zdobył 12 punktów. O "oczko" mniej po dwudziestu wyścigach mieli Przemysław Pawlicki, Grzegorz Zengota i Piotr Protasiewicz, dlatego musiano rozegrać dodatkowy bieg. W nim najlepszy okazał się zielonogórzanin i to on zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął kapitan miejscowej Unii.[Turnieje]»

VII Turniej Chrobrego już 30 kwietnia
Początkowo siódma edycja Indywidualnego Turnieju Żużlowego „O Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski” miała odbyć się 3 maja. Ze względów organizacyjnych postanowiono jednak, że impreza ta będzie na samym początku majowego „długiego weekendu” – w środę, 30 kwietnia, w godzinach wieczornych.[Turnieje]»

ZK: Bracia Pawliccy najlepsi w Krakowie
Fot.: Lech Ćmielewski

Eliminacja Złotego Kasku rozegrana w Krakowie zakończyła się zwycięstwem Przemysława Pawlickiego, który zdobył komplet 15 punktów. Drugie miejsce zajął jego brat Piotr, a na trzecim stopniu podium stanął Krzysztof Buczkowski. O krok od awansu do finału byli zawodnicy Speedway Wandy Instal Kraków – Rafał Trojanowski i Paweł Baran, jednak w biegu dodatkowym lepszy okazał się Paweł Miesiąc.[Turnieje]»

ZK: Maciej Janowski triumfuje w Rawiczu
Fot.: Marta Gwiazda

Ubiegłoroczny zdobywca Złotego Kasku nie zawiódł w Rawiczu. Maciej Janowski z 13 "oczkami" wygrał dzisiejsze zawody i zapewnił sobie awans do finału, który odbędzie się 15 maja w Tarnowie. Tuż za wrocławianinem z takim samym dorobkiem punktowym uplasował się Damian Baliński. Podium uzupełnił Mirosław Jabłoński. Awans uzyskali też Piotr Świderski i Kacper Gomólski.[Turnieje]»

ZK: Grzegorz Walasek wygrywa w Ostrowie
Fot.: Lech Ćmielewski

Grzegorz Walasek wygrał dzisiejsze eliminacje do Złotego Kasku, które odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim. Po rozegraniu dwudziestu wyścigów awans zapewnił sobie także Patryk Dudek. O pozostałe trzy miejsca trzeba było rozegrać dodatkowy bieg, w którym brali udział Piotr Protasiewicz, Tomasz Jędrzejak, Artur Mroczka i Adrian Miedziński. 21. wyścig zakończył się upadkiem ostatniej dwójki i wykluczeniem popularnego "Miedziaka", co przekreśliło jego udział w finałowym turnieju.[Turnieje]»

[2014-03-29 20:23:37]
Piotr Pawlicki najlepszy w Opolu
Fot.: Lech Ćmielewski

Zwycięstwem Piotra Pawlickiego zakończył się rozgrywany w Opolu półfinał krajowych eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Zawodnik leszczyńskiej Unii tylko w swoim ostatnim biegu musiał uznać wyższość rywala. Drugie miejsce zajął Kacper Woryna, natomiast trzecie Rafał Malczewski.[Turnieje]»

[2014-03-29 18:34:13]
Tobiasz Musielak wygrywa w Pile
Fot.: Lech Ćmielewski

Tobiasz Musielak wygrał pierwszy półfinał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na torze w Pile popularny "Tofeek" z 14 punktami wyprzedził Bartosza Zmarzlika (13) i Krystiana Pieszczka (12). Awans do finału w Ostrowie Wielkopolskim zapewnili sobie także m.in. Oskar Fajfer, Paweł Przedpełski i drugi z leszczynian Daniel Kaczmarek.[Turnieje]»

Australijczycy najlepsi w Toruniu, Polacy na trzecim miejscu
Tegoroczna I runda Speedway Best Pairs Cup przechodzi do historii. Po emocjonujących zawodach na najwyższym stopniu podium stanęli Australijczycy, którzy zgromadzili na swoim koncie 36 punktów. Drugie miejsce przypadło Duńczykom, a trzecie Polakom. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Gollob, zdobywca 23 "oczek". Kolejny turniej odbędzie się 10 maja w niemieckim Landshut.[Turnieje]»

[2014-03-21 17:54:20]
Listy startowe eliminacji IMŚJ
Już 29 marca na torach w Opolu i Pile zostaną rozegrane eliminacje do IMŚJ. Dzisiaj GKSŻ podała listy startowe tych zawodów. Do finału w Ostrowie Wielkopolskim (06.04) awansuje najlepsza ósemka. Natomiast żużlowcy z 9. miejsc będą zawodnikami rezerwowymi.[Turnieje]»

Listy startowe eliminacji Złotego Kasku
Dzisiaj poznaliśmy listy startowe eliminacji Złotego Kasku. Turnieje odbędą się 30 marca na torach w Ostrowie Wielkopolskim, Rawiczu i Krakowie. Finał zaplanowany jest na 15 maja w Tarnowie i tam zapewnione miejsce ma już Krzysztof Kasprzak, który jest stałym uczestnikiem cyklu GP.[Turnieje]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane