Najnowsze newsy

Żużel - Turnieje

Krzysztof Kasprzak Indywidualnym Mistrzem Polski!
Zielona Góra szczęśliwa dla Krzysztofa Kasprzaka, który po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Zawodnik Stali Gorzów, w emocjonującym biegu finałowym, pokonał Piotra Pawlickiego, Janusza Kołodzieja oraz Grzegorza Zengotę. Niestety zawody pechowo zakończyły się dla Krzysztofa Jabłońskiego. Reprezentant SPAR Falubazu nabawił się poważnego urazu łokcia i oznacza to dla niego koniec sezonu.[Turnieje]»

Półfinały IMP w Opolu i Rawiczu odwołane !
Nie dojdą do skutku zaplanowane na dzisiaj półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski, które miały odbyć się w Opolu i Rawiczu. W obu miastach padający deszcz uniemożliwił bezpieczne przygotowanie toru. Nowa data zawodów zostanie ustalona niebawem przez Główną Komisję Sportu Żużlowego.[Turnieje]»

II runda SEC : Pedersen ponownie najlepszy
Fot.: Lech Ćmielewski

Nicki Pedersen wygrywa kolejną rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy. W rosyjskim Togliatti, Duńczyk w pokonanym polu pozostawił Emila Sajfutdinowa oraz Patryka Dudka. Za spowodowanie upadku rywala z biegu finałowego wykluczono Martina Vaculika. Zawodnik leszczyńskiej Unii, dzięki zwycięstwu został samodzielnie liderem cyklu.[Turnieje]»

I runda ME: Nicki Pedersen tryumfuje w Gustrow
Fot.: Lech Ćmielewski

Zwycięstwem Nickiego Pedersena zakończyła się I runda Mistrzostw Europy. Duńczyk w biegu finałowym wyprzedził swojego rodaka Petera Kildemanda, a także Janusza Kołodzieja. Tuż za podium uplasował się Tomasz Gollob. Pozostali Polacy: Adrian Miedziński i Patryk Dudek, zajęli odpowiednio 7 i 15 miejsce. Kolejny turniej już 20 lipca w Togliatti.[Turnieje]»

1/4 IMP w Lublinie: Piotr Protasiewicz potwierdza wysoką  formę
Piotr Protasiewicz okazał się najlepszym zawodnikiem 1/4 IMP w Lublinie. Kapitan SPAR Falubazu Zielona Góra tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Również 14 punktów zdobył dzisiaj Rafał Szombierki. Podium uzupełnił wieloletni reprezentant miejscowego klubu, Daniel Jeleniewski.[Turnieje]»

1/4 IMP w Krakowie: Niespodziewane zwycięstwo Oskara Fajfera
Do małej niespodzianki doszło w drugim z ćwierćfinałów IMP. W Krakowie najlepszym zawodnikiem okazał się Oskar Fajfer. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Zmarzlikowi, a trzecie Rafałowi Trojanowskiemu. Warto dodać, że wśród ósemki, która awansowała do półfinału w Rawiczu znalazło się aż pięciu juniorów.[Turnieje]»

1/4 IMP w Pile: Wygrana Adriana Miedzińskiego
Fot.: Dawid Ćmielewski

Zwycięstwem Adriana Miedzińskiego zakończył się pierwszy z ćwierćfinałów IMP rozgrywanego w Pile. Tuż za zawodnikiem Unibaksu Toruń uplanowali się Krzysztof Jabłoński i Maciej Janowski. Awans do opolskiego półfinału uzyskali także m.in. Tomasz Jędrzejak czy reprezentant miejscowej Victorii, Piotr Dym.[Turnieje]»

[2014-06-05 17:15:17]
Zawody w Ostrowie Wlkp. odwołane
Zaplanowany na dzisiaj ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Ostrowie Wielkopolskim nie odbędzie się. Padający deszcz sprawił, że warunki torowe nie pozwalały na bezpieczne odjechanie zawodów. W najbliższych dniach zostanie podana nowa data turnieju.[Turnieje]»

III runda SBPC: Duńczycy wygrywają w Eskilstunie, Australijczycy najlepszą parą całego cyklu
Tegoroczne rozgrywki Speedway Best Pairs Cup przechodzą do historii. Triumfatorami całego cyklu zostali Australijczycy, którzy w dzisiejszych zawodach zajęli drugie miejsce, ustępując Duńczykom. Skandynawowie w trzech turniejach zgromadzili na swoim koncie 26 punktów, co pozwoliło im zdobyć srebro. Na najniższym stopniu podium stanęli za to Polacy.[Turnieje]»

Polacy w Rundach Kwalifikacyjnych IMŚ2014
Polski Związek Motorowy powołał zawodników na Rundy Kwalifikacyjne Indywidualnych Mistrzostw Świata FIM 2014. W tych zawodach udział weźmie sześciu reprezentantów naszego kraju, m.in. bracia Pawliccy, czy Janusz Kołodziej.[Turnieje]»

II runda SBPC dla Australii, Polacy ponownie na trzecim miejscu
II runda Speedway Best Pairs Cup rozgrywana w niemieckim Landshut padła łupem Australii, która w finale pokonała Danię 6:3. Podobnie jak w Toruniu na najniższym stopniu podium stanęli Polacy. Niestety zawody pechowo zakończyły się dla Jasona Doyle'a, który po ataku Maksima Bogdanowa, w 4 biegu upadł na tor i został odwieziony do szpitala.[Turnieje]»

I Memoriał Rycerzy Speedwaya - Wygrana Piotra Pawlickiego
Fot.: Lech Ćmielewski

Historyczny pierwszy Memoriał Rycerzy Speedwaya za nami. Triumfatorem zawodów został Piotr Pawlicki, na drugim miejscu sklasyfikowany został Grzegorz Walasek, a na najniższym stopniu podium stanął Patryk Dudek[Turnieje]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane