Najnowsze newsy

Żużel » Turnieje

Turnieje | 2015-05-19 18:24:29 | Nadesłał: Dominika Albrecht | Źrodlo: speedwayeuro.com

Znamy nazwiska uczestników SEC Challenge

Fot.: Dawid Ćmielewski

W minioną sobotę, w Daugavpil oraz Lamothe – Landerron odbyły się dwie ostatnie rundy eliminacyjne, z których żużlowcy bezpośrednio awansowali do finału SEC Challenge. Ostatnią przeszkodę przed awansem do cyklu Speedway European Championships zawodnicy będą musieli pokonać w słoweńskiej Lendavie, 30 maja.

W zawodach wystartuje wielu znakomitych żużlowców, co gwarantuje niesamowite emocje i niepowtarzalne widowisko. Wśród piętnastki, która awansowała z eliminacji z Debreczyna, Daugavpils i Lamothe - Landerron najliczniejszą reprezentację będą posiadali Polacy. Aż sześciu biało – czerwonych wywalczyło bezpośredni awans do SEC Challenge, a wśród nich m.in. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, Piotr Pawlicki oraz jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w stawce, Piotr Protasiewicz.

O awans do SEC mocno powalczą też z pewnością Duńczycy, którzy wybierają się do Słowenii w liczbie czterech. Wielkie aspiracje mają również bracia Laguta, którzy nie wyobrażają sobie innej możliwości, niż awans z Lenavy do cyklu SEC. Szesnastego zawodnika, który pojedzie w Lendavie wytypuje miejscowa federacja. Będzie to reprezentant gospodarzy i otrzyma on tzw. Dziką kartę.

Przypomnijmy, że z SEC Challenge do cyklu awansuje bezpośrednio siedmiu zawodników. Oprócz tego, organizatorzy turnieju, One Sport przyznają jeszcze dwie stałe dzikie karty. Kto pojedzie w SEC jako stały uczestnik? Przekonamy się już za niecałe dwa tygodnie.

Lista żużlowców, którzy wystartują 30 maja w SEC Challenge w słoweńskiej Lendavie:

Piotr Protasiewicz (Polska)
Tomasz Jędrzejak (Polska)
Leon Madsen (Dania)
Vaclav Milik (Czechy)
Kenneth Bjerre (Dania)
Artiom Łaguta (Rosja)
Jesper Monberg (Dania)
Linus Sundstroem (Szwecja)
Przemysław Pawlicki (Polska)
Krzysztof Jabłoński (Polska)
Piotr Pawlicki (Polska)
Hans Andersen (Dania)
Grigorij Łaguta (Rosja)
Kjastas Puodżuks (Łotwa)
Andrzej Lebiediew (Łotwa)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane