Najnowsze newsy

Żużel » Turnieje

Turnieje | 2015-03-10 18:37:33 | Nadesłał: Dominika Albrecht | Źrodlo: polskizuzel.pl

Biało-czerwoni odkryli karty

Fot.: Dawid Ćmielewski

Reprezentacja Polski ogłosiła swój skład na inauguracyjne zawody cyklu Speedway Best Pairs Cup. W ekipie gospodarzy wystąpi obecny wicemistrz świata, Krzysztof Kasprzak, były wicemistrz świata, Jarosław Hampel oraz indywidualny mistrz świata juniorów, Piotr Pawlicki. Polacy długo czekali z ogłoszeniem swojego zestawienia na zawody, które odbędą się 28 marca w Toruniu. Warto dodać, że Krzysztof Kasprzak i Jarosław Hampel, wystartują we wszystkich trzech turniejach cyklu Speedway Best Pairs Cup.

„Kasper” to objawienie zeszłego sezonu w rozgrywkach międzynarodowych. Gdyby nie kontuzja odniesiona w Landshut, mógłby z powodzeniem walczyć o złoty medal mistrzostw świata. W 2013 roku, startując z dziką kartą, wygrał w Gorican, w jednej z rund cyklu Speedway European Championships. W minionym sezonie w polskiej lidze dokonał niesamowitego wyczynu. W całych rozgrywkach ani razu nie przyjechał do mety na ostatnim miejscu.

Jest mi bardzo miło, że zostałem zaproszony do udziału w tych zawodach. Oczywiście będę chciał walczyć dla Polski o jak najlepszy wynik. Dziś już wiemy, że wystartujemy w najmocniejszym składzie i mogę zapewnić, że zrobimy wszystko by odebrać Australijczykom puchar Speedway Best Pairs Cup. – powiedział Krzysztof Kasprzak.

Jarosław Hampel to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w talii Marka Cieślaka. Dwukrotny wicemistrz świata z 2010 i 2013 roku. Końcówkę zeszłego sezonu nie zaliczy do udanych, ale nie przeszkodziło mu to na osiągnięcie 21 punktów podczas jednej z rund eliminacji mistrzostw świata. Od wielu lat wkłada wiele wysiłku w promocję sportu żużlowego. 16 lutego 2010 roku jeździł na motocyklu żużlowym po zaśnieżonym dachu katowickiej hali widowiskowo-sportowej Spodek.

Rezerwowym w kadrze biało – czerwonych będzie indywidualny mistrz świata juniorów, Piotr Pawlicki. Znamy zatem składy sześciu reprezentacji, które wystartują 28 marca na MotoArenie w Toruniu. Czekamy jedynie na zeszłorocznych triumfatorów – Australijczyków.

Aktualne zestawienie ekip SBPC 2015:
Łotwa: Andrzej Lebiediew, Kjastas Puodżuks, Maksim Bogdanow
Rosja: Emil Sajfutdinow, Grigorij Łaguta, Artiom Łaguta
Dania: Nicki Pedersen, Niels Kristian Iversen
Szwecja: Andreas Jonsson, Tomas H. Jonasson, Antonio Lindbaeck
USA: Greg Hancock, Gino Manzares
Polska: Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki
Australia: ?

Organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs Cup przygotowali bardzo atrakcyjne ceny biletów na zawody, które inaugurują międzynarodowe rozgrywki na żużlu w sezonie 2015. Najtańsze wejściówki można nabyć już od 15 złotych! Bilety dostępne są między innymi za pośrednictwem serwisu eventim.pl.

28 marca 2015 roku – MotoArena Toruń: www.eventim.pl
strefa niebieska, bilet normalny 40 PLN / bilet ulgowy 25 PLN
strefa zielona, bilet normalny 30 PLN / bilet ulgowy 15 PLN
strefa czerwona, bilet normalny 150 PLN/bilet VIP 650 PLN
Bilety można nabyć również w punktach sprzedaży Eventim w całej Polsce (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane