Najnowsze newsy

Żużel - Ligi polskie

PGE Ekstraliga: PGE Stal Rzeszów - MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów 50:40 (85:95)
Na zakończenie fazy zasadniczej PGE Stal Rzeszów pokonała MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów 50:40. Dzięki punktowi bonusowemu gorzowianie utrzymali się w PGE Ekstralidze. Tymczasem "Żurawie" będą walczyły w barażach o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najlepiej przed własną publicznością zaprezentował się Kenni Larsen (12+1). W ekipie Mistrza Polski liderem okazał się Bartosz Zmarzlik, zdobywca 16 "oczek".[Speedway Ekstraliga]»

Nice PLŻ: Lokomotiv Daugavpils - ŻKS ROW Rybnik 54:35
Lokomotiv Daugavpils okazał się lepszy w starciu na szczycie Nice PLŻ. Spotkanie zakończyło się wynikiem 54:35, a komplet punktów dla gospodarzy zdobył Antonio Lindbaeck. Po przeciwnej stronie 9 oczek i dwa bonusy zgromadził Troy Batchelor. Tym samym drużyna Nikołaja Kokina kończy rundę zasadniczą na pierwszym miejscu i w półfinale zmierzy się z bydgoską Polonią. Rybniczanie natomiast o finał powalczą z MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovią Ostrów Wielkopolski.[1. liga]»

PGE Ekstraliga: FOGO Unia - Betard Sparta 46:44 (78:101)
W ostatnim meczu rundy zasadniczej FOGO Unia Leszno pokonała Betard Spartę Wrocław 46:44. Dopiero w 15 biegu rozstrzygnęły się losy spotkania, w którym "Byki" wygrały 4:2. Leszczynian do zwycięstwa poprowadziła para Sajfutdinow - Zengota. Obaj zawodnicy zapisali na swoim koncie po 13 punktów. Wśród przyjezdnych najlepszy był Tai Woffinden, zdobywca 12 "oczek".[Speedway Ekstraliga]»

PGE Ekstraliga: KS Toruń - Unia Tarnów 45:45 (85:95)
W meczu otwierającym 14 kolejkę PGE Ekstraligi KS Toruń podejmował na własnym torze Unię Tarnów. Po niezwykle emocjonującym meczu padł remis. Tym samym po fazie zasadniczej "Anioły" uplasowały się na 4 pozycji w tabeli, a "Jaskółki" na 3. Wśród podopiecznym Jacka Gajewskiego najjaśniejszym punktem zespołu był Paweł Przedpełski, który zdobył 14 punktów. W ekipie tarnowian liderami byli Marin Vaculik i Janusz Kołodziej (11+1).[Speedway Ekstraliga]»

Nice PLŻ: MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia – Łączyńscy-Carbon Start Gniezno 59:31
Łączyńscy-Carbon Start Gniezno przegrał w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszą MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovią 31:59. Dla czerwono-czarnych było to ostatnie spotkanie ligowe w bieżącym sezonie. W ekipie z Grodu Lecha najlepszymi zawodnikami okazali się Jesper Soegaard i Norbert Kościuch, którzy wywalczyli po dziewięć punktów. W zespole ostrowskim najwięcej „oczek” – 14+1 – uzbierał Rune Holta.[1. liga]»

Nice PLŻ: Speedway Wanda Instal Kraków  - Orzeł Łódź 51:39
W pierwszym dzisiejszym meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej Speedway Wanda Instal Kraków pokonała na własnym torze Orła Łódź 51:39. Wygrana sprawiła, że gospodarze ostatecznie zajęli piąte miejsce w ligowej tabeli. Najlepiej wśród podopiecznych Michała Widery spisał się młodzieżowiec, Daniel Kaczmarek, który zgromadził na swoim koncie 15 punktów. W drużynie gości liderem okazał się Rohan Tungate (10+2 pkt.).[2. liga]»

XIV runda PGE Ekstraligi zadecyduje o wszystkim!
Takiej PGE Ekstraligi chcemy wszyscy! Wielkie emocje, mnóstwo niewiadomych. Ale to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w rundzie finałowej![Speedway Ekstraliga]»

Weryfikacja wyniku meczu KS Toruń - SPAR Falubaz Zielona Góra
W związku ze stwierdzeniem przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie pozytywnego wyniku badania antydopingowego Oleksandra Loktaeva, nastąpiła weryfikacja wyniku meczu KS Toruń – SPAR Falubaz Zielona Góra (X runda PGE Ekstraligi) na 46:39.[Speedway Ekstraliga]»

PGE Ekstraliga: MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław 50:40 (90:90)
Podobnie jak w meczu z Zieloną Górą, Stal nie była w stanie wywalczyć potrzebnego do pewnego utrzymania bonusu. Choć wspaniałej walki nie zabrakło, biegi nominowane sprawiły, że mecz w Rzeszowie może zdecydować o być albo nie być Stali w szóstce PGE Ekstraligi. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyli Zagar i Gapiński (11+1). Wśród gości najlepszy był Tai Woffinden (15+1).[Speedway Ekstraliga]»

PGE Ekstraliga: Unia Tarnów - PGE Stal Rzeszów 48:42 (91:89)
W Derbach Południa lepsi okazali się zawodnicy Unii Tarnów. "Jaskółki" przed własną publicznością pokonały Stal Rzeszów 48:42. Bezbłędny w dzisiejszych zawodach był Greg Hancock, który zdobył dla przyjezdnych 18 "oczek". Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Janusz Kołodziej, zdobywca 12 punktów i bonusu.[Speedway Ekstraliga]»

PGE Ekstraliga: MRGARDEN GKM Grudziądz - KS Toruń 49:41 (80:100)
W emocjonującym derbowym pojedynku grudziądzanie pokonali KS Toruń 49:41. Dzięki tej wygranej zawodnicy GKM-u nadal mają szanse na utrzymanie w PGE Ekstralidze. Zawody przerwano dwa razy z powodu awarii prądu. Najjaśniejszym punktem zespołu wśród podopiecznych Roberta Kempińskiego był Rafał Okoniewski. Popularny "Okoń" zdobył komplet punktów. Dla "Aniołów" najwięcej "oczek" dołożył zwycięzca wczorajszej rundy IMŚJ w Lubinie, Paweł Przedpełski (10+1).[Speedway Ekstraliga]»

[2015-08-15 20:36:09]
Orzeczenia KOL
15 sierpnia obradowała w Bydgoszczy, pod przewodnictwem Zbigniewa Owsianego, Komisja Orzekająca Ligi, która wydała orzeczenia w sprawach: Nickiego Pedersena, Jacka Gajewskiego, Klubu Sportowego Toruń S.A. i Unia Leszno S.S.A.[Speedway Ekstraliga]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane