Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Julien Lyneel: zapominamy o Gdańsku i skupiamy się na mistrzostwach Europy
Fot.: FIVB

Reprezentacja Francji przegrała z Polską 0:3 najważniejszy mecz turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku, zamykając sobie pierwszą z dwóch otwartych furtek do Tokio. Drugą siatkarze znad Loary spróbują przejść w styczniu, podczas europejskich kwalifikacji. Na razie jednak koncentrują się na tym, by dobrze zaprezentować się w nadchodzących mistrzostwach Starego Kontynentu. Jak wyglądał gdański turniej z perspektywy przyjmującego Jastrzębskiego Węgla?[Reprezentacje]»

Thibault Rossard: Musimy radzić sobie w trudnych sytuacjach
Fot.: FIVB

Reprezentacja Francji pokonała w czterech setach Tunezję na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Francuzi o bilet do Tokio powalczą w turnieju kontynentalnym, który odbędzie się w styczniu. - Musimy radzić sobie w trudnych sytuacjach, ponieważ w pojedynku z polską drużyną nie potrafiliśmy znaleźć rozwiązania naszych problemów – powiedział Thibault Rossard, przyjmujący francuskiej drużyny.[Reprezentacje]»

Aleksander Śliwka: Cel został osiągnięty
Fot.: Anna Jabłczyk

Zwycięstwem nad Słowenią reprezentacja Polski przypieczętowała awans na igrzyska olimpijskie Tokio 2020. – Pracowaliśmy cały okres reprezentacyjny na ten turniej i wywalczyliśmy awans w bardzo dobrym stylu. Cel został osiągnięty – powiedział po niedzielnym spotkaniu Aleksander Śliwka, przyjmujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

[2019-08-11 23:42:29]
Olimpijski awans był priorytetem
Fot.: Anna Jabłczyk

- Olimpijski awans był priorytetem i konsekwetnie zmierzaliśmy do jego realizacji - powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski. - Nasze działania szkoleniowe i sportowe były podporządkowane turniejowi kwalifikacyjnemu w Gdańsku.[Reprezentacje]»

Artur Szalpuk: Wywalczyliśmy bilet do Tokio!
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Reprezentacja Polski wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Biało-czerwoni w ostatnim spotkaniu przeciwko Słowenii przypieczętowali swój awans do przyszłorocznej Olimpiady. - Udało nam się wykonać wszystko, co sobie założyliśmy. To fantastyczne uczucie - przyznał młody przyjmujący reprezentacji Polski, Artur Szalpuk.[Reprezentacje]»

Maciej Muzaj: Wszystko było taktycznie przemyślane
Fot.: Anna Jabłczyk

Nieoczekiwanie dla wszystkich, podczas gdańskich kwalifikacji olimpijskich trener Heynen obstawił w roli pierwszego atakującego Macieja Mazaja. Polacy wywalczyli awans i po raz kolejny okazało się, że nawet najbardziej szalone pomysły Belga mają swoje uzasadnienie, a przede wszystkim efekty w meczowej praktyce. - Cieszę się, że nie zawiodłem oczekiwań i że ta decyzja gdzieś się obroniła - skomentował Muzaj.[Reprezentacje]»

[2019-08-11 19:34:21]
Alen Pajenk: uwielbiam tu wracać
Fot.: FIVB

W ostatnim dniu rozgrywanego w gdańskiej Ergo Arenie turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Polacy podjęli reprezentację Słowenii. Biało-czerwonym do przypieczętowania awansu potrzebny był tylko jeden wygrany set, jednak zgodnie z wczorajszymi deklaracjami, nasi reprezentanci nie odpuścili spotkania i ostatecznie odnieśli zwycięstwo 3:1.[Reprezentacje]»

Julien Lyneel: To jest sport, taka jest siatkówka
Fot.: FIVB

Francja pokonała 3:1 Tunezję w przedostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. - Mecz z Tunezją był już właściwie po nic, bo najważniejsze wydarzyło się właśnie wczoraj. Nie zagraliśmy na maksimum swoich możliwości, bo jesteśmy zwyczajnie smutni. Nie chcemy już myśleć o tym turnieju, on się skończył - przyznał przyjmujący reprezentacji Francji Julien Lyneel.[Reprezentacje]»

Kwalifikacje do IO: Francuzi kończą turniej zwycięstwem
Fot.: FIVB

Po przegranym spotkaniu przeciwko reprezentacji Polski, ekipa Les Bleus utraciła szansę na uzyskanie bezpośredniego awansu do przyszłorocznych Igrzysk. Tym samym w ostatnim turniejowym spotkaniu trener reprezentacji Francji wystawił do gry rezerwowych graczy. Podopieczni trenera Laurenta Tillie, poradzili sobie z rywalem w czterech odsłonach. Najlepiej w ataku wśród Trójkolorowych spisał się Jean Patry, który zdobył 16 "oczek".[Reprezentacje]»

Kwalifikacje do IO: Słowenia pokonuje Tunezję
Fot.: FIVB

Siatkarze trenera Alberto Giulianiego po przegranym starciu przeciwko Francji, w kolejnym meczu kwalifikacyjnym zmierzyli się z Tunezją. Zarówno pierwszą jak i drugą na swoją korzyść rozstrzygnęli Słoweńcy. Trzecia partia była najbardziej zaciętą spośród wszystkich rozegranych, jednak w końcówce ekipa Klemena Cebuljiego rozstrzygnęła to starcie na swoją korzyść. Najlepiej punktującym graczem został Tonček Štern, który zdobył 19 "oczek" dla swojej drużyny.[Reprezentacje]»

Mateusz Bieniek: Dzisiaj zagraliśmy nasz najlepszy mecz w tym sezonie
Fot.: Anna Jabłczyk

Polacy po znakomitym spotkaniu pokonali Francję w gdańskim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. - Francuzi to zawodnicy najwyższej światowej klasy i przy ich drużynie nie mogliśmy pozwolić sobie na rozluźnienie. Vital Heynen przed meczem polecił nam, żebyśmy bawili się grą i wykonaliśmy to założenie w stu procentach - przyznał środkowy biało-czerwonych, Mateusz Bieniek.[Reprezentacje]»

Maciej Muzaj: Jesteśmy blisko, ale jeszcze trzeba wygrać ze Słowenią
Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski w sobotę zrobiła bardzo ważny krok w walce o bilet na igrzyska olimpijskie Tokio 2020, pokonując w trzech setach Francję. Wbrew obawom wielu kibiców i ekspertów, nie był to trudny mecz dla podopiecznych Vitala Heynena. – Wierzyłem, że damy z siebie wszystko – powiedział po meczu Maciej Muzaj, atakujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane