Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-10-04 14:03:17 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

Bartosz Kurek: mecz zakończył się uczciwie

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W piątek reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę podczas Pucharu Świata w Japonii. Biało-czerwoni przegrali z USA 1:3. - Mecz zakończył się uczciwie. Wynik mógł być korzystyny zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny. To długi turniej, więc musimy coś zrobić z naszą grą. Walczymy dalej i koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu - powiedział Bartosz Kurek, atakujący polskiej drużyny.

Po meczu USA - Polska powiedzieli:

John Speraw, trener reprezentacji USA: - To był kolejny świetny mecz pomiędzy USA i Polską. Bardzo dobrze serwowaliśmy w pierwszym i drugim secie. Potem ten element nie funkcjonował już tak dobrze. Zawsze w meczach z Polakami różnicę robi jeden czy dwa punkty. Dzisiaj to nam udało się wygrać. Mam nadzieję, że Thomas Jaeschke dojdzie do siebie po kontuzji. ​​Liczymy na to, że szybko wróci do zdrowia.

Micah Christenson, kapitan reprezentacji USA: - Chcę bardzo pochwalić Thomasa Jaeschke. Dokonał ogromnej zmiany gry w naszym zespole. Jest doskonałym przykładem tego, jak należy grać. Nasze myśli są zarazem z nim w tym trudnym momencie. Kiedy gramy z Polską, zawsze wiemy, że będzie ciężko. Wiedzieliśmy, że to będzie bitwa. Jesteśmy dumni, że udało się nam zrealizować nasz plan gry.

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski: - Przeciwnicy zasłużyli na wygraną. Ten mecz miał dwie połowy. Na początku dominowali Amerykanie. Potem nasz zespół wrócił do gry. Jednak to USA dzisiaj grało dużo pewniej i ostrzej, niż my. Zmieniłam skład drużyny, ale w dalszym ciągu brakuje niektórych zawodników. Mam nadzieję, że ze zdrowiem Thomasa Jaeschke wszystko będzie dobrze.

Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji Polski: - Mecz zakończył się uczciwie. Wynik mógł być korzystny zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny. To długi turniej, więc musimy coś zrobić z naszą grą. Walczymy dalej i koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu.

Zapytany o Vitala Heynena i Wilfredo Leona odpowiedział: - Nie lubię porównywać przeszłości i teraźniejszości. Staramy się budować coś na igrzyska olimpijskie. Myślimy o naszym głównym celu i na nim się skupiamy. Leon jest jednym z najlepszych graczy na świecie, jeśli nie najlepszym. Jest świetnym uzupełnieniem zespołu. Musimy się poznać, ponieważ nigdy wcześniej nie graliśmy razem. Mam nadzieję, że uda się nam wypracować coś, aby osiągnąć nasz cel na igrzyskach olimpijskich. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do tego.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane