Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-08-26 09:44:05 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: lsk.plps.pl

Martyna Łukasik: bardzo cieszy kolejna wygrana 3:0

Fot.: CEV

Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo podczas CEV Mistrzostw Europy kobiet 2019. W sobotę biało-czerwone bardzo pewnie pokonały Portugalię 3:0 (25:14, 25:16, 25:11). - Przeciwko Portugalii zagrałyśmy dużo lepiej i spokojniej. Bardzo cieszy nas kolejna wygrana - powiedziała Martyna Łukasik, atakująca polskiej drużyny.

Polskie siatkarki mają na swoim koncie już drugie zwycięstwo podczas rozgrywania faz grupowej CEV Mistrzostw Europy kobiet 2019. Podopieczne Jacka Nawrockiego w sobotę w świetnym stylu pokonały Portugalki w trzech setach.

- W sobotę dużo spokojniej podeszłyśmy do spotkania. Nie da się ukryć, że w meczu otwarcia mistrzostw Europy towarzyszyły nam spore emocje. Przeciwko Portugalii zagrałyśmy dużo lepiej i spokojniej. Bardzo cieszy nas wygrana 3:0 - powiedziała Martyna Łukasik.

Szkoleniowiec polskiego zespołu w drugim meczu EuroVolley dał szansę gry pozostałym zawodniczkom. Należy podkreślić, że wszystkie siatkarki pokazały się z bardzo dobrej strony. Dominowały nad rywalkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

- O składzie na dany mecz dowiadujemy się w szatni. Trener rotuje składem, ale należy pamiętać, że jest to bardzo długi turniej. Musimy nawzajem się rotować i wspierać - wyznała atakująca.

Od samego początku reprezentacja Polski w łódzkiej Atlas Arenie może liczyć na głośny doping niesamowitej polskiej publiczności. Z dnia na dzień na trybunach hali zasiada coraz więcej kibiców.

- Muszę przyznać, że podczas sobotniego meczu jest jeszcze więcej publiczności na trybunach, niż to miało miejsce dzień wcześniej. Taka publicznością, jaką mamy to po prostu marzenie. Napędzają nas dodatkowo do gry. Jest naprawdę super - podkreśliła reprezentantka Polski.

W niedzielę nasze zawodniczki miały chwilę czasu na odpoczynek. W niedzielę nie rozegrały żadnego spotkania. Do dalszej rywalizacji przystąpią w poniedziałek. Tego dnia zagrają z Ukrainą, początek o godzinie 20.30. W kolejnych dniach biało-czerwone zmierzą się Belgią i Włochami.

- Skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Nie wybiegamy w przyszłość. Koncentrujemy się na przeciwniku, z którym mamy się bezpośrednio spotkać - zakończyła Łukasik.

CEV Mistrzostwom Europy w piłce siatkowej kobiet 2019 w Polsce patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Reprezentacje Polski wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKN ORLEN SA, operator sieci Plus.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane