Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-08-11 17:04:31 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Julien Lyneel: To jest sport, taka jest siatkówka

Fot.: FIVB

Francja pokonała 3:1 Tunezję w przedostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. - Mecz z Tunezją był już właściwie po nic, bo najważniejsze wydarzyło się właśnie wczoraj. Nie zagraliśmy na maksimum swoich możliwości, bo jesteśmy zwyczajnie smutni. Nie chcemy już myśleć o tym turnieju, on się skończył - przyznał przyjmujący reprezentacji Francji Julien Lyneel.

Antonio Giaccobe, trener Tunezji:

- Jestem zadowolony z naszej gry. Wygraliśmy set i byliśmy w grze przez cały mecz. Wyeliminowaliśmy pewne błędy, a ja dałem szansę wszystkim zawodnikom wejść na boisko. Myślę, że nasz zespół jest wciąż „w budowie”, ale widzę też, że poprawiamy swoją grę.


Laurent Tillie, trener Francji:
- Ciężko gra się takie mecze. Przegraliśmy nasze marzenie, doznając wczoraj porażki. Trudno zagrać ostatnie spotkanie, gdy walczy się o nic. Wykonaliśmy swoje zadanie, ważne było dla naszego zespołu, aby wygrać. To lekcja, musimy znaleźć elementy, które trzeba poprawić, bo żeby wygrywać trzeba być perfekcyjnym.


Benjamin Toniutti, kapitan Francji:
- Ciężko było znaleźć motywację, ale musieliśmy wygrać ten mecz i to zrobiliśmy. Dobrze zakończyć weekend zwycięstwem. Teraz wracamy do Francji, odpoczniemy i przygotujemy się do mistrzostw Europy.


Julien Lyneel, przyjmujący Francji:
- To jest sport. Taka jest siatkówka. Czasem gra się mecze z reprezentacjami, które są zwyczajnie lepsze od ciebie i wczoraj Polska była lepsza. To spotkanie zadecydowało o wszystkim. Forma Biało-czerwonych była bardzo wysoka, nie znaleźliśmy żadnego sposobu, żeby ich zatrzymać i wyszło, jak wyszło. Dzisiejszy mecz z Tunezją był już właściwie po nic, bo najważniejsze wydarzyło się właśnie wczoraj. Nie zagraliśmy na maksimum swoich możliwości, bo jesteśmy zwyczajnie smutni. Nie chcemy już myśleć o tym turnieju, on się skończył. Mamy nadzieję, że lepiej spiszemy się na zbliżających się mistrzostwach Europy. Teraz musimy wykonać ciężką pracę na siłowni i dobrze się przygotować fizycznie, żeby rozpocząć ME z dużą dawką pewności siebie.


Antoine Brizard, rozgrywający Francji:
= Wiemy, że dzisiaj nie zagraliśmy na takim poziomie, jakiego wszyscy oczekiwali, ale tak naprawdę najważniejszy mecz odbył się wczoraj. Długo myśleliśmy o przegranym spotkaniu z reprezentacją Polski, ale dzisiaj również musieliśmy wyjść na boisko. Meczem z Tunezją nie chcieliśmy niczego nikomu udowadniać, to starcie po prostu mieliśmy wygrać. Mimo przegranej w drugim secie nie zagraliśmy najgorzej. Na pierwsze spotkanie wyszliśmy nieco spięci, ale mimo to udało nam się je wygrać 3:0. W kluczowym meczu nie zdołaliśmy jednak postawić się reprezentacji Polski, dlatego całościowo jesteśmy rozczarowani naszym końcowym rezultatem.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane