Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-08-12 21:39:31 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Thibault Rossard: Musimy radzić sobie w trudnych sytuacjach

Fot.: FIVB

Reprezentacja Francji pokonała w czterech setach Tunezję na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Francuzi o bilet do Tokio powalczą w turnieju kontynentalnym, który odbędzie się w styczniu. - Musimy radzić sobie w trudnych sytuacjach, ponieważ w pojedynku z polską drużyną nie potrafiliśmy znaleźć rozwiązania naszych problemów – powiedział Thibault Rossard, przyjmujący francuskiej drużyny.

Gratuluję wygranej. Co zadecydowało o wyniku spotkania?

Thibault Rossard
: - To był dobry mecz dla nas, ponieważ go wygraliśmy. Mieliśmy trudne momenty, gdy przegraliśmy w drugiej partii. Na szczęście nie poddaliśmy się po przegranym secie i ostatecznie odnieśliśmy zwycięstwo.

Zapewne kluczowe znaczenie dla was miało przegrane starcie z reprezentacją Polski. Czy Polacy zaskoczyli was czymś?

- Faktycznie mecz z Polską był dla nas najważniejszy i decydujący w kontekście awansu na Igrzyska Olimpijskie. Myślę jednak, że Polska nas nie zaskoczyła, ale to my nie graliśmy na swoim poziomie. To był słabszy mecz w naszym wykonaniu. Polacy byli mocniejsi i zasłużyli na wygraną. Oczywiście jesteśmy trochę rozczarowani, ale wciąż mamy szansę, by zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich, więc teraz będziemy myśleć już o styczniowym turnieju kontynentalnym.

Jak oceniasz formę waszego zespołu w turnieju kwalifikacyjnym?

- Byliśmy w dobrej formie. Fizycznie każdy czuł się dobrze. W meczu z Polską nie byliśmy w stanie utrzymać gry na właściwym poziomie i traciliśmy punkty, ale pod względem fizycznym nasze przygotowanie było prawidłowe.

Rozmawiała: Monika Tomczyk
Więcej na: plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane