Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-08-10 20:42:27 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Mateusz Bieniek: Dzisiaj zagraliśmy nasz najlepszy mecz w tym sezonie

Fot.: Anna Jabłczyk

Polacy po znakomitym spotkaniu pokonali Francję w gdańskim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. - Francuzi to zawodnicy najwyższej światowej klasy i przy ich drużynie nie mogliśmy pozwolić sobie na rozluźnienie. Vital Heynen przed meczem polecił nam, żebyśmy bawili się grą i wykonaliśmy to założenie w stu procentach - przyznał środkowy biało-czerwonych, Mateusz Bieniek.

Vital Heynen, trener Polski:

- To był najlepszy mecz mojego zespołu w tym sezonie. Spotkanie przeciwko Brazylii w Chicago był również świetny, ale zupełnie inna sytuacja. Dzisiaj graliśmy z presją, a moja drużyna pokazała, że radzi sobie z tym świetnie. Ale to tylko jeden mecz, a my jeszcze nie mamy kwalifikacji. Myślę, że ten cały "pakiet" to było za dużo dla Francji. Musieli zagrać dwa trudne mecze z rzędu, grali przeciwko publiczności i jeszcze kilka innych elementów zadziałało na naszą korzyść, co wykorzystaliśmy. Podczas mistrzostw świata pokazaliśmy, że jesteśmy jednym z najlepiej blokujących zespołów i dzisiaj znowu to udowodniliśmy. Dla mnie, MVP tego meczu byli Polscy kibice! Co za niesamowite miejsce do grania, co za wsparcie, polscy fani są najlepsi!Laurent Tillie, trener Francji:
- Polska grała lepiej we wszystkich elementach - serwisie, bloku, obronie, ataku - dlatego to był trudny mecz dla nas. Przegraliśmy z lepszym zespołem. Mieliśmy problemy z serwisem i Polska grała bardzo dobrze taktycznie. Nie byliśmy wystarczająco zrelaksowani by lepiej zagrać.


Benjamin Toniutti, kapitan Francji:
- To był ciężki mecz, ale Polska zasłużyła na to zwycięstwo, bo byli od nas znacznie lepsi. Nie znaleźliśmy sposobu by ich pokonać. Są naprawdę mocni, a my mieliśmy problemy w ataku. To było trudne spotkanie. Chcieliśmy wygrać bilet do Tokio w tym turnieju, ale teraz przegraliśmy 0:3 i według mnie nie mamy na to więcej szansy. Będziemy musieli walczyć o igrzyska w styczniu.


Mateusz Bieniek, środkowy:
- Myślę, że śmiało możemy powiedzieć, że dzisiaj zagraliśmy nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Jesteśmy już blisko kwalifikacji olimpijskiej, a to najważniejsze. Dziś graliśmy znakomicie w bloku i obronie, przewyższaliśmy Francję we wszystkich elementach. Francuzi to zawodnicy najwyższej światowej klasy i przy ich drużynie nie mogliśmy pozwolić sobie na rozluźnienie. Vital Heynen przed meczem polecił nam, żebyśmy bawili się grą i wykonaliśmy to założenie w stu procentach.


Bartosz Kwolek, przyjmujący:
- Najwięcej obaw mieliśmy jeszcze przed meczem, bo sparingi, które grali Francuzi przed turniejem kwalifikacyjnym pokazywały, że ich forma rosła. Już w trakcie spotkania okazało się jednak, że w ich grze nie było elementu, który mógłby nam zagrozić. Blokiem udało się nam wyłączyć najważniejszych zawodników w drużynie Francji - Earvina Ngapetha i Stephena Boyera. Jesteśmy zadowoleni, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, ale kamień spadnie mi z serca dopiero jutro, po wygraniu ze Słowenią.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane