Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Liga Światowa

Liga Światowa | 2013-05-18 15:50:39 | Nadesłał: Magdalena Gajek | Źrodlo: inf. własna / ffvb.org

Laurent Tillie: Liga Światowa jest piekielnie trudnym turniejem

Fot.: CEV

Do pierwszego meczu Francja - Bułgaria w tegorocznej Lidze Światowej pozostało 20 dni. Później "Trójkolorowi" zmierzą się kolejno ze Stanami Zjednoczonymi, Polską, Brazylią i Argentyną. Mimo tego, że Les Bleus nie są faworytami grupy A, Laurent Tillie zapowiada, że jego podopieczni nie złożą broni i będą walczyć z całych sił o awans do Final Six. - To jest zbyt ważny turniej, żeby można było go sobie "odpuścić" - tłumaczy szkoleniowiec Francuzów.

Minął już prawie miesiąc od rozpoczęcia przygotowań do tegorocznej Ligi Światowej. Jak je ocenisz?

Laurent Tillie:
- Trenujemy bardzo dużo. Po trzech tygodniach spędzonych w Montpellier, w poniedziałek przenieśliśmy się tutaj, do Tours. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mamy do dyspozycji wspaniałą halę, co robi dużą różnicę. Nie mogę się doczekać meczów towarzyskich (z reprezentacją Niemiec - przyp. red.), aby zobaczyć, na czym stoimy.

Nowa formuła rozgrywania meczów w Lidze Światowej nie jest zbyt korzystna dla Francji...

- Trafiliśmy do silnej grupy, to oczywiste! Ale jednocześnie to fantastycznie, że możemy zmierzyć się z tak silnymi reprezentacjami - Brazylią, Stanami Zjednoczonymi, Polską, Bułgarią i Argentyną. To absolutny top światowej siatkówki, czołowa piątka czy dziesiątka.

Jest to także niezwykle męczący fizycznie turniej.

- Szczerze mówiąc, Liga Światowa jest piekielnie trudnym turniejem. Najpierw zagramy we Francji, później przenosimy się do Stanów Zjednoczonych, po czym wracamy nad Sekwanę na mecze z Polską. Następnie znów musimy udać się na dwa tygodnie do Ameryki Południowej, gdzie zagramy z Brazylią i Argentyną. Ze względu na podróże i męczące spotkania, Liga Światowa jest bardzo trudna.

Co zatem jest celem na tegoroczną Ligę Światową? Potraktujecie ten turniej jako przetarcie przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy?

- Nie, Liga Światowa sama w sobie jest naszym celem. To jest zbyt ważny turniej, żeby można było go sobie "odpuścić". Bardzo chcemy dostać się do Final Six. To będzie na pewno bardzo trudne, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zagrać w turnieju finałowym w Argentynie.

Co może się zdarzyć na boisku? W jaki sposób zamierzacie walczyć z tak silnymi reprezentacjami jak Brazylia czy Polska?

- Naszą grupę tworzą zespoły o różnej charakterystyce. Są w niej drużyny bazujące bardziej na sile fizycznej, takie jak Polska, Bułgaria czy Stany Zjednoczone, ale również bardziej kompletne ekipy, czyli Brazylia i Argentyna. Grając, musimy popełniać jak najmniej błędów. Ogólnie rzecz biorąc, drużyny opierające swoją grę na sile fizycznej mylą się częściej niż inne. My musimy nauczyć się być bardziej cierpliwi, lepiej bronić. Nie możemy odpuścić żadnego punktu, żadnego seta, niczego!


* opracowała Magdalena Gajek (PrzegladLigowy.com)

Dodaj do:
Wykop

Komentarze

szuflada 97 miesięcy temu

google translator ;)


Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane