Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje - Grand Prix

Znamy terminarz i skład World Grand Prix 2017
Fot.: FIVB

Poznaliśmy terminarz i skład turniejów II Dywizji World Grand Prix 2017.[Grand Prix]»

Final Six WGP: Brazylijki ponownie z tytułem!
Fot.: FIVB

W wielkim finale tegorocznych rozgrywek zmierzyły się dwa wybitne zespoły. Mistrzynie Świata zagrały o złoto Mistrzyniami Olimpijskimi z Londynu. Set otwarcia należał do Amerykanek, jednak podopieczne Ze Roberto zdołały odrobić straty i doprowadziły do wyrównania. Kolejne dwa sety również nie wyłoniły zwycięzcy tego starcia. Dopiero w tie-breaku górą okazały się siatkarki z Brazylii. Tym samym w och ręce trafił złoty medal. Najlepiej punktującymi w starciu, po obydwu stronach siatki, zostały środkowe. W szeregach Canarinhas była to kapitan zespołu Fabiana Claudino (18 pkt.), zaś wśród zawodniczek Stanów Zjednoczonych Foulke Akindarewo (19 pkt.).[Grand Prix]»

[2016-07-10 12:46:20]
Final Six WGP: Holenderki z brązem
Fot.: CEV

Niezwykle emocjonującym wydarzeniem było spotkanie o trzecie miejsce w tegorocznej edycji World GRand Prix. Od wygranej w pierwszym i drugim secie to starcie rozpoczęły zawodniczki Jurija Mariczewa. Kluczowym dla całego spotkania okazało się zwycięstwo Oranje w trzecim bardzo zaciętym secie. Napędzone swoją dobrą grą Holenderki, doprowadziły do tie-breaka. W piątej, decydującej partii, zawodniczki trenera Guidettiego pozwoliły swoim rywalkom na zdobycie zaledwie 9 punktów. Pomimo 29 "oczek" zdobytych przez Natalię Gonczarową ze zwycięstwa w całym meczu cieszyły się Pomarańczowe. Po ich stronie równych w zdobyczach punktowych nie miała Lonneke Slöetjes (24 pkt.).[Grand Prix]»

Final Six WGP: Piąte miejsce dla Chinek
Fot.: FIVB

W meczu o 5. miejsce zawodniczki reprezentacji Chin zmierzyły się ekipą gospodarza. Zarówno pierwsza jak i druga odsłona była niezwykle wyrównana. Dopiero w końcówkach więcej opanowania pokazały zawodniczki, prowadzone w tym turnieju przez Jiajie An. W trzeciej odsłonie Tajki nie sprostały już swoim rywalkom, tym samym na 5. pozycji w turnieju finałowym znalazły się Chinki. Najlepiej punktującą siatkartą tego spotkania została Xinyue Yuan, która zakończyła mecz z dorobkiem 13 "oczek".[Grand Prix]»

Final Six WGP: Amerykanki i Brazylijki w wielkim finale
Fot.: FIVB

W pierwszym meczu półfinałowym reprezentacja Brazylii zmierzyła się z zespołem Holandii. Już w pierwszej odsłonie Canarinhas pokazały swoją wysoką dyspozycję, która potwierdziły w kolejnych dwóch odsłonach. Najlepiej punktującą zawodniczką w tym meczu po raz kolejny okazała się Natalia Pereira. W drugim półfinale podopieczne trenera Kirlaya rozegrały trzysetowe starcie z drużyną z Rosji. W pierwszej i drugiej partii obydwie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, jednak ostatnia partia meczu okazała się pokazem siły Amerykanek. Tym samym reprezentantki Stanów Zjednoczonych uzyskały drugie miejsce w wielkim finale.[Grand Prix]»

Final Six WGP: Rosjanki z awansem do półfinału
Fot.: FIVB

Po dwóch wygranych spotkania do półfinałów bez straty seta awansowały Brazylijki. Z kolei Amerykanki dołączyły do zawodniczek Ze Roberto pokonując w trzech partiach Chinki. W ostatnim meczu grupowym Rosjanki zmierzyły się z ekipą gospodarza turnieju. Zarówno pierwsza jak i druga odsłona tego starcia kończyły się w niezwykle wyrównanych końcówkach. Zwycięstwo w całym meczu oraz awans do półfinału zapewniły sobie podopieczne Jurija Mariczewa. Do wygranej swoją ekipę poprowadziła Natalia Gonczarowa, która zakończyła to spotkanie z dorobkiem 27 "oczek".[Grand Prix]»

Final Six WGP: Cenne zwycięstwo Holenderek
Fot.: CEV

W drugim dniu rozgrywek w Tajlandii, Holenderki zmierzyły się z Chinkami. Od wygranej w pierwszej partii to starcie rozpoczęły siatkarki z Azji, po czym do wyrównania doprowadziły Pomarańczowe. Kolejne dwie partie również nie wyłoniły wygranego tego meczu. Dopiero w tie-breaku podopieczne trenera Guidettiego uzyskały przewagę na miarę zwycięstwa w tym spotkaniu. Słowa uznania po tym spotkaniu należy skierować do atakującej holenderskiej ekipy - Lonneke Slöetjes, która zdobyła aż 31 punktów. W drugim meczu tego dnia Brazylijki bez większych problemów pokonały w trzech odsłonach podopieczne Jurija Mariczewa.[Grand Prix]»

Final Six WGP: Zwycięstwo Amerykanek na początek turnieju
Fot.: FIVB

Rywalizację w Bangkoku, rozpoczęło spotkanie obecnych mistrzyń Świata reprezentantek Stanów Zjednoczonych. Tam podopieczne Karcha Kirlaya po trzech partiach odprawiły z kwitkiem zawodniczki ekipy Pomarańczowych. Punkty zdobyte przez Lonneke Slöetjes, nie pomogły Holenderkom wygrać tego starcia. Z kolei w drugim meczu tego dnia Brazylijki, po pierwszej wyrównanej partii, pokonały Tajki. Tam 23 "oczka" zdobyte przez Natalię okazały się kluczowe dla końcowego zwycięstwa.[Grand Prix]»

WGP: Dominikana wygrywa turniej II Dywizji
Fot.: FIVB

W ostatnim meczu turnieju finałowego rozgrywanego w Warnie, ekipa Jacka Nawrockiego zmierzyła się z Dominikaną. Biało-czerwone wyśmienicie rozpoczęły to starcie od zwycięstwa w pierwszej partii. Po chwili na tablicy wyników widniało już dwusetowe prowadzenie siatkarek z Polski, jednak zawodniczki prowadzone przez Marcosa Kwieka nie złożyły broni i doprowadziły do tie-breaka. Tam okazały się o cztery "oczka" lepsze od siatkarek trenera Nawrockiego. Dzięki temu zwycięstwu Dominikanki uzyskały awans do I Dywizji. Po raz kolejny niezastąpiona w ataku w polskiej ekipie była Berenika Tomsia (28 pkt.), zaś po drugiej stronie siatki równych sobie nie miała Brayelin Elizabeth Martinez (24 pkt.).[Grand Prix]»

[2016-06-19 19:29:53]
WGP: Portoryko z brązem
Fot.: FIVB

W starciu o brąz turnieju w Warnie gospodynie podjęły reprezentację Portoryko. W pierwszym secie triumfowały Bułgarki, jednak kolejne partie należały do drużyny gości. Walka była bardzo zacięta lecz w końcówkach to Portorykanki przejmowały kontrolę nas wynikiem. Na wyróżnienie zasługuje Karina Ocasio, która wywalczyła dla swojej drużyny dwadzieścia siedem punktów.[Grand Prix]»

Joanna Wołosz: Jestem niezwykle szczęśliwa i zadowolona
Fot.: FIVB

Polska zagra w Warnie z Dominikaną w finałowym meczu turnieju Final Four World Grand Prix II dywizji. Zwycięzca tego spotkania awansuje do przyszłorocznej WGP I dywizji. W sobotnich półfinałach Polska wyeliminowała Bułgarię 3:1, a Dominikana w takim samym stosunku pokonała Portoryko.[Grand Prix]»

[2016-06-18 22:30:34]
WGP: Polki w finale II Dywizji!
Fot.: FIVB

Siatkarki prowadzone przez trenera Jacka Nawrockiego w półfinałowym starciu zmierzyły się z ekipą Bułgarii. Zawodniczki ekipy gospodarza od wygrania pierwszej partii rozpoczęły to spotkanie, jednak przyjezdne nie dały za wygraną i już kolejny set przyniósł odrobienie strat. Biało-czerwone podkreśliły swoją dobrą dyspozycję w trzeciej partii meczu wygrywając do 15. Czwarty set, który zakończył mecz, dał Polkom upragniony awans do finału II Dywizji World Grand Prix. Najlepiej punktującą zawodniczką w zwycięskiej ekipie została Berenika Tomsia (23 pkt.).[Grand Prix]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane