Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Grand Prix

Grand Prix | 2016-06-15 16:31:10 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Reprezentacja Polski na Final Four WGP II dywizji

Fot.: CEV

W sobotę i niedzielę w Warnie rozegrany zostanie turniej Final Four World Grand Prix II dywizji. W półfinałach Dominikana spotka się z Portoryko, a Polska z Bułgarią.

Dominikana zagra w sobotę w Warnie z Portoryko, a Polska z Bułgarią w meczach półfinałowych turnieju Finał Four World Grand Prix II dywizji. Dzień później zwycięzcy tych spotkań walczyć będą o pierwsze miejsce, premiowane awansem do I dywizji WGP 2017.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy faworytem turnieju w Warnie - powiedział przed odlotem do Bułgarii trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki. - Na tym etapie budowy naszej drużyny każdy mecz z mocnym, doświadczonym zespołem jest dla nas potrzebny i ważny.

Polski zespół zagrał w dwóch turniejach fazy interkontynentalnej - Zielonej Górze oraz Włocławku i w nich wywalczył awans do Final Four WGP. - Zawodniczki pokazały, że chcą grać i walczyć. Można być zadowolonym z postawy zespołu w tych zawodach - powiedział polski szkoleniowiec.

Dodał on, że [i]"nie wybiega zbyt daleko w przyszłość i skupia się na pierwszym meczu z Bułgarią." - Rywalki mają pewne przyjęcie oparte na Ewie Janewej, Gerganie Dimitrowej i libero Marii Filipowej. Trudna do zatrzymania jest atakująca Emilya Nikołowa - podkreślił trener Nawrocki.

Reprezentacja Polski na turniej Final Four World Grand Prix II dywizji:

Agata Durajczyk
Zuzanna Efimienko - Młotkowska
Kamila Ganszczyk
Martyna Grajber
Magdalena Hawryła
Tamara Kaliszuk
Agnieszka Kąkolewska
Emilia Mucha
Marlena Pleśnierowicz
Agata Sawicka
Malwina Smarzek
Berenika Tomsia
Joanna Wołosz
Anna Grejman

Trener Jacek Nawrocki
II trener Błażej Krzyształowicz

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane