Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Świata

Puchar Świata | 2015-09-24 22:35:18 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Gorące powitanie Reprezentacji Polski

Fot.: FIVB

- Dziękujemy za miłe przywitanie. Miało być inaczej. Z piciem szampana poczekamy do stycznia - mówił kapitan Reprezentacji Polski, Michał Kubiak. Kibice naszym siatkarzom zgotowali na stołecznym lotnisku gorące powitanie.

"Biało-czerwone to barwy niezwyciężone" i "Polacy jesteśmy z Wami" - tymi okrzykami oraz gromkimi brawami liczna grupa kibiców powitała na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie Reprezentację Polski siatkarzy, która dziś wróciła z Tokio, gdzie w środę zdobyła brązowy medal Pucharu Świata.

- Pięć milionów kibiców wstało w środku nocy, żeby obejrzeć Waszą grę - mówił Tomasz Gillner-Gorywoda, Prezes Grupy Cyfrowy Polsat. - Imponowaliście wolą walki i ambicją, za co dziękujemy. Z dumą wspieramy Reprezentację Polski.

Reprezentację Polski i jej kibiców przywitał Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke. - Odnieśliście dziesięć wspaniałych zwycięstw i doznaliście jednej przykrej porażki - powiedział Paweł Papke. - Za Wami tylko etap olimpijskich kwalifikacji i nie mam wątpliwości, że zagracie w przyszłorocznych igrzyskach. Jesteśmy z Was dumni.

Dumni z Reprezentacji Polski byli zebrani w hali przylotów kibice, którzy co chwila bili brawo. - Obejrzałam wszystkie mecze naszej drużyny - mówiła Małgorzata Skorupka z Warszawy. - Przyjechałam na lotnisko, żeby podziękować zawodnikom za ich wspaniałą postawę. Nie mam wątpliwości, że zagrają w igrzyskach olimpijskich.

Prezes Paweł Papke w towarzystwie Wiceprezesa PZPS i Prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Jacka Kasprzyka, Sekretarza Generalnego PZPS Andrzeja Lemka oraz mistrza olimpijskiego i świata Włodzimierza Sadalskiego wręczył zawodnikom prezenty jakim były czekoladowe serca.

- Dziękujemy za miłe przywitanie. Miało być inaczej. Z piciem szampana poczekamy do stycznia. Czuliśmy w Japonii Wasze wsparcie. Zdobyliśmy medal i na razie nigdzie nie jedziemy - mówił kapitan Reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

Michał Kubiak nie ma jednak wątpliwości, że zespół polski zagra w turnieju olimpijskim. - Jestem pewny, że wystąpimy w Rio de Janeiro i w przyszłym roku będziemy cieszyć się z medalu igrzysk - dodał kapitan Reprezentacji Polski. - Jeszcze raz dziękujemy Wam za kibicowanie.

Trener naszych siatkarzy, Stephane Antiga podkreślił, że "mamy drużynę, którą stać na zakwalifikowanie do igrzysk olimpijskich." - W Japonii zdobyliśmy medal i jesteśmy rozczarowani - dodał.

Rozegrany od 8 do 23 września w kilku miastach japońskich turniej o Puchar Świata zakończył się zwycięstwem USA, które wyprzedziły Włochy i Polskę. Dwie pierwsze drużyny zakwalifikowały do przyszłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro. Reprezentacja Polski kolejną szansę walki o olimpiadę otrzyma na początku stycznia w zawodach kontynentalnych.

Zanim jednak do tego dojdzie w październiku w Bułgarii i Włoszech rozegrane zostaną mistrzostwa Europy. Przygotowania do czempionatu kadra narodowa rozpocznie w poniedziałek na zgrupowaniu w Spale.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane