Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Świata

Puchar Świata | 2015-09-22 20:23:46 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Iwan Zajcew: To będzie mecz przez duże „m”

Fot.: FIVB

- To będzie mecz przez duże "m" - tak o jutrzejszym spotkaniu Polska-Włochy mówi jeden z podstawowych graczy zespołu rywali Iwan Zajcew. O drużynie biało-czerwonych mówi, że jest "wielka", a zdobycie przed rokiem złotego medalu dodało zawodnikiem pewności siebie.

Rozegraliście zacięte spotkanie z Argentyną. Wygraliście dopiero w tie-breaku. W którym momencie uwierzyliście, że jednak możecie wygrać ten mecz?

Iwan Zajcew
: - Tak naprawdę chyba nigdy (śmiech). A tak na serio, to było to bardzo wyrównane spotkanie. Nie rozpoczęliśmy dobrze czwartego seta, wpadliśmy w dołek. To był dla nas trudny moment. Później w piątej partii to już była rosyjska ruletka. Cieszę się z asów serwisowych w ostatniej partii. Szczególnie Pasquale Sottile, który wszedł z kwadratu dla rezerwowych i zdobył punkt. To nam bardzo pomogło. Cieszę się z reakcji naszego zespołu w trudnych dla nas momentach. To miłe. W życiu sportowca takie chwile bardzo cieszą, dla takich chwil się żyje.

Jakiego spotkania spodziewa się pan z reprezentacją Polski?

Z pewnością to będzie najtrudniejsze spotkanie na tym turnieju. To będzie, jak finał. Mam nadzieję, że przegrają dzisiejsze spotkanie (z Japonią; rozmowa odbyła się przed tym meczem – przyp. red.), ale to raczej niemożliwe (śmiech). Jutro będzie mecz przez duże „m”.

Co według pana jest mocnym punktem ekipy Antigi?

- Są wielką drużyną. Czuć, że wszyscy ją tworzą, widać tego ducha zespołu. Za każdym razem wierzą w wygraną, widać tę ich pewność na boisku. Zdobycie tytułu mistrza świata dało im wiarę we własne możliwości. Będziemy musieli zagrać na ponad sto procent naszych możliwości, nie będziemy mogli nawet na chwilę się zdekoncentrować w tym spotkaniu. Jutro będziemy musieli zagrać bardziej zespołowo niż reprezentacja Polski.

*więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane