Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2019-09-28 21:55:37 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Michał Kubiak: Brąz też jest sukcesem

Fot.: FIVB

Polska pokonała Francję 3:0 w meczu o brązowy medal CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn. - Oczywiście przyjechaliśmy na te mistrzostwa po złoto, ale ten brąz też jest sukcesem - powiedział po zakończeniu spotkania Michał Kubiak, kapitan polskiej drużyny.

Podopieczni Vitala Heynena w świetnym stylu pokonali Francję w walce o trzecie miejsce na koniec CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn.

- Jestem zadowolony. Medal to jest medal. Jesteśmy szczęśliwi, choć nie tak sobie wyobrażaliśmy ten turniej. Wydaje mi się, że jesteśmy zbyt rozpieszczeni, żeby nie cieszyć się po brązie i myśleć, tylko o złocie. Oczywiście przyjechaliśmy na te mistrzostwa po złoto, ale ten brąz też jest sukcesem - powiedział Michał Kubiak w rozmowie z Polsatem Sport.

Biało-czerwoni w czwartek podczas półfinałowego spotkania EuroVolley musieli uznać wyższość reprezentacji Słowenii, która już w niedzielę powalczy z Serbią o złoto.

- Nie graliśmy w finale, zagraliśmy spotkanie o trzecie miejsce. To był dobry mecz. Chcieliśmy dobrym akcentem zakończyć ten średnio, udany turniej - wyznał kapitan polskiej drużyny.

I dodał na koniec: - Najbardziej cieszy mnie to, że w polskiej siatkówce doszliśmy do takiego momentu, że możemy pozwolić sobie na mówienie, iż porażka w półfinale jest katastrofą i dramatem - uważam, że jesteśmy na dobrej drodze. Nie pamiętam, aby po jakimkolwiek przegranym półfinale podnoszny był stan alarmowy. Oczywiście przegraliśmy i to fakt. Tamtego dnia Słowenia była lepsza. Mamy medal i jesteśmy szczęśliwi!

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane