Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2019-09-29 11:10:07 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Było co wspominać

Fot.: Anna Szłapa

W tym gronie było co wspominać. Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) na finały kontynentalnego czempionatu zaprosiła do Paryża wielu znakomitych graczy, którzy przed laty odnosili wspaniałe sukcesy. W tym gronie byli obecni m.in. Tomasz Wójtowicz, Dimitar Zlatanov czy Lorenzo Bernardi.

Tak wybitni zawodnicy mieli o czym rozmawiać. - Oczywiście najbardziej zapamiętałem srebrne medale naszej reprezentacji w 1970 i 1980 roku - mówił Dimitar Zlatanov. W pierwszym przypadku Bułgaria została w Sofii wicemistrzem świata, a w drugim w Moskwie wicemistrzem olimpijskim. Jego syn Hristo odnosił sukcesy z reprezentacją Włoch.

Prezydent CEV Aleksandar Boricić przypomniał mistrzostwa Europy w 1975 roku, które rozegrane zostały w Jugosławii. Gospodarze zdobyli brązowy medal. Zwyciężył ZSRR przed Polską.

- W Paryżu odnieśliśmy sukces. Medal mistrzostw Europy zawsze ma swoją wartość. Obecnie reprezentacja Polski jest gotowa grać o najwyższe cele - powiedział Tomasz Wójtowicz, który gratulował naszej drużynie zdobycia brązowego medalu CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które dzisiaj zakończą się finałem Słowenia - Serbia (początek 17.30).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane